Lloyd´s otevřel svoji novou pojišťovací společnost v Bruselu


			Lloyd´s otevřel svoji novou pojišťovací společnost v Bruselu

Lloyd´s, speciální globální  pojistný a zajistný trh, vydal dne  v květnu  prohlášení, že obdržel  od Národní banky Belgie povolení pro činnost společnosti Lloyd’s Insurance Company S.A. (Lloyd’s Brussels). Toto povolení znamená, že společnost Lloyd’s Brussels bude schopna upisovat neživotní rizika z Evropského hospodářského prostoru. Dne 13. listopadu 2018 bylo oznámeno, že společnost Lloyd’s Brussels byla otevřena, tj. zahájila činnost.

Trh Lloyd’s pokládá tento krok za důležitý mezník v jeho historiiLloyd’s Brussels je jeho první celoevropská operace, která by měla přinést expertízu Lloyd’s blíže k zákazníkům a partnerům v Evropě.

Předseda Lloyd’s Bruce Carnegie-Brown k této významné události uvedl: „Lloyd’s je na Brexit připraven prostřednictvím společnosti Lloyd’s Brussels, která nyní oficiálně zahajuje činnost. Naše rozhodnutí zřídit pojišťovací společnost v Bruselu poskytuje našim partnerům a klientům v celé Evropě jistotu, ujišťuje je, že mohou nadále těžit z odborných znalostí a finanční spolehlivosti Lloyd’s i v období po Brexitu. S našimi partnery pracujeme na přípravě smluv pro rok 2019 a Lloyd’s Brussels nyní už sjednává pojištění a pracuje s riziky v evropských zemích.


Mohlo by vás zajímat: Česká podnikatelská pojišťovna v roce 2019 změní složení představenstva 


„Společnost Lloyd’s Brussels je nyní funkční a my se těšíme na nové příležitosti, abychom rozšířili náš obchod s evropskými klienty prostřednictvím tohoto nového lokálního pojistitele, který bude regulován v zemi svého sídla a mít v Bruselu také své zaměstnance. Prostřednictvím elektronického sjednávání pojištění a sběru digitálních dat Lloyd’s Brussels nabídne svým partnerům v Evropě skutečně to nejlepší, a to snadno dostupným a nákladově efektivním způsobem,“ pokračoval Bruce Carnegie-Brown.

Lloyd’s Brussels je tedy dceřinou společností Lloyd’s, která má 19 evropských poboček, 400 coverholderů[1] a 40 pojišťovacích makléřů Lloyd’s po celé Evropě.  Nově založená společnost je plně funkční. Má řídicí výbor a představenstvo a přímo v Bruselu zaměstnává 50 osob a dalších 45 v jiných evropských zemích.

Společnost nedávno taktéž oznámila, že upisovatelé Lloyd´s budou nadále vyplácet všechna validní pojistná plnění bez ohledu na výsledek jednání o Brexitu a že do konce roku 2020 bude přenesena veškerá pravomoc ohledně sjednávání pojištění v Evropském hospodářském prostoru na Lloyd’s Brussels.


[1] Coverholder je společnost, která je oprávněna jménem jednoho nebo více syndikátů Lloyd‘s uzavírat pojistné smlouvy a k pojistným smlouvám vystavovat veškerou dokumentaci.  Blíže viz https://defendinsurance.webnode.cz/_files/200000282-37b0b38aa5/Lloyds%20Coverholder%20CZ.pdf.

Zdroj: Lloyd’s

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články