Malta je horký kandidát pro pobočku britských Lloyd’s of London

13.1.2017 Pojistný trh

Malta se ukazuje jako favorizované místo pro umístění dceřiné pobočky britské pojišťovny Lloyd's of London po brexitu. Uvedl to maltský deník Times of Malta.

Podle maltského deníku britská pojišťovna už před několika měsíci dala jasně najevo, že v případě odchodu UK z EU otevře svou dceřinou společnost v některé jiné členské zemi EU.

K tomuto kroku by mělo dojít co nejrychleji po tom, co britská premiérka oficiálně aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy, znamenající spuštění „rozvodového procesu“ s EU.

Podle opakovaných prohlášení premiérky by k tomu mohlo dojít nejdříve koncem března tohoto roku. Výkonná ředitelka Lloyd’s Inga Bealová původně naznačovala, že společnost měla pro tento cíl vyhlédnutý Dublin, Paříž nebo Frankfurt nad Mohanem. Nedávno na seznam možností přibyla ještě Malta a Lucembursko.

Podle Maltského deníku Lloyd's of London vyslal koncem minulého roku pracovní skupinu na Maltu a následně se ostrovní stát dostal do čela v seznamu možných hostitelských měst.

Lloyd's of London, která má 328 letou historii podnikání v UK, již oznámila, že si chce ponechat základnu v Londýně, ale s největší pravděpodobností přesídlí nejvyšší vedení do nové dceřiné společnosti, která bude mít separátní účetnictví odhadované na několik desítek milionů eur.

Další, ale dražší možností by bylo otevřít pobočku pojišťovny v každé zemi EU.

Maltský premiér Joseph Muscat během setkání s novináři ve Vallette upozornil, že mnohé nadnárodní společnosti Malta láká díky vzdělané pracovní síle, všudypřítomné angličtině a vhodné geologické poloze mezi severní Afrikou a Evropou.

Zajímavostí ohledně Malty je navíc i její daňový systém a jeho princip refundací. Standardní sazba daně z příjmu je 35 %. Nicméně akcionáři mají možnost zažádat o navrácení 6/7 ze zaplacené daně z příjmu. To znamená, že společnost sice nejprve zaplatí 35 %, ale do dvou měsíců od podání žádosti dostanou akcionáři 6/7 zpět (což odpovídá 30 % příjmu). Výsledná efektivní sazba daně z příjmu činí jen 5 %. Nutno poznamenat, že se dokonce jedná o poloviční sazbu daně z příjmu, než platí na Kypru (10 %). 

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články