MARSH: „Růst pojistného poprvé za 18 čtvrtletí“


			MARSH: „Růst pojistného poprvé za 18 čtvrtletí“

Pod tímto názvem byl dne 2. března 2018 zveřejněn článek Deana M. Klisury, který je ve společnosti MARSH prezidentem zodpovědným za globální umístění a speciality. Hlavním sdělením je, že pojistné u podnikatelského pojištění se globálně v průměru ve čtvrtém čtvrtletí 2017 podle indexu globálního pojistného trhu společnosti MARSH zvýšilo, a to poprvé za posledních 18 čtvrtletí, tj. 4 a půl roku

Průměrné pojistné ve čtvrtém čtvrtletí 2017 vzrostlo o 0,8 %, přičemž ve třetím čtvrtletí 2017 pokleslo o 1,9 %.  Výše zmíněný index společnosti MARSH je chráněným srovnávacím ukazatelem změn sazeb pojistného podnikatelského pojištění při obnovování pojistných smluv. Postihuje hlavní pojistné trhy ve světě a 90 % pojistného, jež zprostředkovává společnost MARSH.


Mohlo by vás zajímat: Rakouská UNIQA podpoří elektrovozy slevou z pojistného


Zkáza způsobená hurikány

Růst pojistného ve čtvrtém čtvrtletí 2017 byl tažen ponejvíce sazbami globálního majetkového pojištění, které byly ovlivněny velkými škodami z přírodních katastrof ve třetím čtvrtletí 2017. Zajišťovna Munich Re odhaduje, že pojištěné škody způsobené v USA a Karibiku hurikány Harvey, Irma a Maria a rovněž jinými katastrofami budou činit cca 135 mld. USD, přičemž celkové škody, tj. včetně nepojištěných škod, se mohou pohybovat okolo 330 mld. USD. 

Přes nárůst pojistného v majetkovém pojištění pokračoval v USA ve čtvrtém čtvrtletí 2017 pokles cen u sdruženého pojištění, i když pomalejším tempem. Ty organizace, jež utrpěly škody z přírodních katastrof, nebo měly umístěn majetek v oblastech vystavených přírodním katastrofám, potká obvykle v případě majetkového pojištění nejvyšší nárůst pojistného.


Mohlo by vás zajímat: Obří obchod. Cigna plánuje převzetí za 67 miliard $


Nicméně, u pojištění odpovědnosti, pojištění profesní odpovědnosti a pojištění finančních ztrát pokračuje v USA pokles průměrného pojistného. Kapacita trhu zůstává značná s tím, že je dostupný mix tradičního a alternativního kapitálu. Pokud jde o vývoj pojistného ve všech oblastech světa ve čtvrtém čtvrtletí 2017, došlo buď ke zmírnění tempa poklesu, nebo k mírnému nárůstu. 

Růst sazeb globálního majetkového pojištění

Pojistné u pojištění majetku, finančních ztrát a profesní odpovědnosti se ve čtvrtém čtvrtletí 2017 z globálního pohledu v průměru zvýšilo. U pojištění obecné odpovědnosti, pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu pojistné v průměru pokleslo, ale mírnějším tempem než ve třetím čtvrtletí 2017.

Podíváme-li se na vývoj z regionálního hlediska, průměrné pojistné vzrostlo ve Spojeném království, Latinské Americe a Austrálii a pokleslo v USA, kontinentální Evropě a v Asii, ale ve srovnání se třetím čtvrtletím 2017 mírněji.

Zdroj: BRINK  

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články