MARSH: „Růst pojistného poprvé za 18 čtvrtletí“


			MARSH: „Růst pojistného poprvé za 18 čtvrtletí“
19.4.2018 Pojistný trh

Pod tímto názvem byl dne 2. března 2018 zveřejněn článek Deana M. Klisury, který je ve společnosti MARSH prezidentem zodpovědným za globální umístění a speciality. Hlavním sdělením je, že pojistné u podnikatelského pojištění se globálně v průměru ve čtvrtém čtvrtletí 2017 podle indexu globálního pojistného trhu společnosti MARSH zvýšilo, a to poprvé za posledních 18 čtvrtletí, tj. 4 a půl roku

Průměrné pojistné ve čtvrtém čtvrtletí 2017 vzrostlo o 0,8 %, přičemž ve třetím čtvrtletí 2017 pokleslo o 1,9 %.  Výše zmíněný index společnosti MARSH je chráněným srovnávacím ukazatelem změn sazeb pojistného podnikatelského pojištění při obnovování pojistných smluv. Postihuje hlavní pojistné trhy ve světě a 90 % pojistného, jež zprostředkovává společnost MARSH.


Mohlo by vás zajímat: Rakouská UNIQA podpoří elektrovozy slevou z pojistného


Zkáza způsobená hurikány

Růst pojistného ve čtvrtém čtvrtletí 2017 byl tažen ponejvíce sazbami globálního majetkového pojištění, které byly ovlivněny velkými škodami z přírodních katastrof ve třetím čtvrtletí 2017. Zajišťovna Munich Re odhaduje, že pojištěné škody způsobené v USA a Karibiku hurikány Harvey, Irma a Maria a rovněž jinými katastrofami budou činit cca 135 mld. USD, přičemž celkové škody, tj. včetně nepojištěných škod, se mohou pohybovat okolo 330 mld. USD. 

Přes nárůst pojistného v majetkovém pojištění pokračoval v USA ve čtvrtém čtvrtletí 2017 pokles cen u sdruženého pojištění, i když pomalejším tempem. Ty organizace, jež utrpěly škody z přírodních katastrof, nebo měly umístěn majetek v oblastech vystavených přírodním katastrofám, potká obvykle v případě majetkového pojištění nejvyšší nárůst pojistného.


Mohlo by vás zajímat: Obří obchod. Cigna plánuje převzetí za 67 miliard $


Nicméně, u pojištění odpovědnosti, pojištění profesní odpovědnosti a pojištění finančních ztrát pokračuje v USA pokles průměrného pojistného. Kapacita trhu zůstává značná s tím, že je dostupný mix tradičního a alternativního kapitálu. Pokud jde o vývoj pojistného ve všech oblastech světa ve čtvrtém čtvrtletí 2017, došlo buď ke zmírnění tempa poklesu, nebo k mírnému nárůstu. 

Růst sazeb globálního majetkového pojištění

Pojistné u pojištění majetku, finančních ztrát a profesní odpovědnosti se ve čtvrtém čtvrtletí 2017 z globálního pohledu v průměru zvýšilo. U pojištění obecné odpovědnosti, pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu pojistné v průměru pokleslo, ale mírnějším tempem než ve třetím čtvrtletí 2017.

Podíváme-li se na vývoj z regionálního hlediska, průměrné pojistné vzrostlo ve Spojeném království, Latinské Americe a Austrálii a pokleslo v USA, kontinentální Evropě a v Asii, ale ve srovnání se třetím čtvrtletím 2017 mírněji.

Zdroj: BRINK  

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články