Na trhu je nová zajišťovna. Představujeme Langhorne Re


			Na trhu je nová zajišťovna. Představujeme Langhorne Re

Reinsurance Group of America, Incorporated (RGA) a RenaissanceRe chtějí uvést na trh novou zajišťovnu pod názvem Langhorne Re. Měla by působit globálně a koncentrovat se na velké kmeny v životním a důchodovém pojištění. Zatím obdržela přísliby na vlastní kapitál ve výši 780 mil. USD.

S využitím těchto finančních zdrojů by nová zajišťovna chtěla v budoucnu získat velké pojistné kmeny v životním a důchodovém pojištění a svým klientům tak umožnit snížit rizika a optimalizovat řízení kapitálu.

Zajišťovna Langhorne Re by měla mít díky zkušenostem a schopnostem RGA a RenaissanceRe, jedinečnou výchozí pozici. Bude tak schopna nabídnout konkurenceschopná a pružná řešení, která rozšíří stávající nabídku RGA.

RenaissanceRe vkládá do projektu zkušenosti se správou kapitálu třetích osob a s vysoce rozvinutým řízením rizik. Tato pozitiva spolu se znalostmi RGA v oblasti životního pojištění činí partnerství obou společností velmi atraktivním.


Mohlo by vás zajímat: ČAAS: Zdravotní asistence pomáhá i v zahraničí


RGA je jedna z největších globálních životních a zdravotních zajišťoven. Provozuje činnost v 26 zemích a podporuje zde své klienty prostřednictvím zejména inovativních přístupů a řešení přizpůsobených potřebám. Její nabídka produktů a služeb zahrnuje životní zajištění, zajištění dávek/výplat ze životního pojištění (typ životního pojištění v USA, kdy pojištěná osoba může čerpat hotovost, i když ještě žije, a to například v případě nemoci vyžadující vysoké náklady), skupinové zajištění, zdravotní zajištění, finanční řešení, fakultativní upisování a vývoj produktů. K 31. 12. 2016 měla RGA konsolidované čisté pojistné ve výši 9,2 mld. USD, konsolidovaná aktiva ve výši 53,1 mld. USD a 2 371 zaměstnanců. Její tržní kapitalizace činila 8,1 mld. USD.


Mohlo by vás zajímat: Brexit může ohrozit pojišťovnictví na Gibraltaru


RenaissanceRe Holdings Ltd. patří mezi vedoucí globální zajišťovny v oblasti zajištění pro případ přírodních katastrof. Provozuje zajištění majetku, odpovědnosti a speciálních rizik. Nabízí zákazníkům také určitá řešení v oblasti pojištění, a to přes pojišťovací zprostředkovatele. Byla založena v roce 1993 a má kanceláře na Bermudách, v Singapuru, Irsku, ve Spojeném království a v USA. Hrubé předepsané pojistné činilo v roce 2016 cca 2,4 mld. USD, celková aktiva téměř 12,4 mld. USD a čistý zisk 480 mil. USD.

 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články