Poradci v 1Q 2022: Velcí jsou větší, menší stagnují


			Poradci v 1Q 2022: Velcí jsou větší, menší stagnují

S koncem prvního čtvrtletí vydal portál ProPoradce.cz aktuální statistiky počtů a pohybů pojišťovacích zprostředkovatelů. Přehled se díky své přehlednosti a přesnosti stal hlavním zdrojem informací o kvantitativních změnách ve zprostředkovatelských společnostech.

Nová padesátka

Na startovní pole se na počátku roku postavilo 50 největších pojišťovacích zprostředkovatelů z pohledu počtu vázaných poradců. Přesněji 51, protože tři společnosti na děleném 49. až 51. místě měly na počátku roku stejný počet poradců. Z minulého roku již do TOP50 nepostoupily společnosti 1. Vzájemná poradenská, M & M pojišťovací, OPEN FINANCE a AIDO Group.


Mohlo by vás zajímat: Jaká je role ČNB v oblasti prevence praní špinavých peněz a financování terorismu?


O meziroční koncentraci trhu svědčí jednoduchý ukazatel: na počátku roku 2021 bylo třeba pro zařazení do TOP50 mít alespoň 43 vázaných poradců, v roce 2022 je to již pouze 31 poradců. Do startovního pole se tak nově zařadily i společnosti Broker Team, NPS Group, ALLFIN PRO Holding, ePojisteni.cz, RESPECT a Quatro finance.

Počet vázaných zástupců dle zastoupeného (1Q 2022) Zdroj - www.proporadce.cz

Pohyby za první 3 měsíce

Koncentrace trhu pokračuje a čísla ukazují jak moc. Z TOP20 společností jich za první čtvrtletí zvýšilo počet poradců rovných 19. Naopak společnosti na 21. až 50. místě v souhrnu ztratily 2 poradce. Nelze tak hovořit o poklesu, ale o stagnaci určitě.  Pořadí na prvních 10 místech se prakticky nezměnilo. V těsném závodě Fincentrum a SMS Finance (obě společnosti začínaly na stejném počtu poradců) se v 1Q více dařilo SMSce a zabrala si tak 8. místo, Fincentrum je v těsném závěsu na 9. místě.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Z bláta do louže…


Největšího absolutního růstu dosáhl SAB servis na 4. místě, rovná stovka ho přiblížila k Partners FS na třetím místě. Stále je zde ale rozdíl přes 300 poradců. Naopak rozdíl mezi 1. a 2. místem, tedy mezi Broker Trust a OVB Allfinanz je necelých 90 poradců. Změny u ostatních společností najdete v tabulce níže.

Vývoj počtu vázaných zástupců (řazeno abecedně, 1Q 2022) Zdroj - www.proporadce.cz

Novinka: investiční zprostředkovatelé

Novinkou roku je žebříček dle počtu investičních zprostředkovatelů. Metodika přehledu je obdobná jako u pojištění: TOP50 společností na počátku roku a sledování vývoje v průběhu celého roku. jednoduše tak zjistíte, která společnost přitahuje nejvíce investičních zprostředkovatelů a jak se jejich počet mění. Všechny přehledy jsou součástí jednoho e-booku.

Více informací se dozvíte ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články