Počty poradců ve 2Q 2021: Červnové poradenské tsunami


			Počty poradců ve 2Q 2021: Červnové poradenské tsunami

Je zde konec dalšího čtvrtletí, a tedy nová verze e-booku s TOP 50 pojišťovacími zprostředkovateli dle počtu vázaných zástupců. Všichni jsme tušili, že změny budou velké, ale realita mnohé zaskočila. 

E-book je volně ke stažení na webu proporadce.cz, který pro své partnery provozuje Pillow pojišťovna. Obsahuje časové řady 50 největších společností v metrice počtu vázaných zástupců. Na počátku roku 2021 bylo určeno 50 největších zprostředkovatelů (strukturální společnosti, broker-pooly) dle stavu k 31. 12. 2020 a následně je těchto 50 společností každé čtvrtletí vyhodnocováno.


Mohlo by vás zajímat: Covid-19 byl vloni druhou nejčastější příčinou smrti!


COVID a posunutý termín

Epidemie prodloužila termín pro zkoušku odborné způsobilosti definovanou zákonem 170/2018 Sb. o distribuci pojištění a zajištění. Zkoušku bylo nutné složit do 31. 5. 2021. V červnových datech se tak projevil odchod těch poradců, kteří zkoušku nesložili nebo ji ani skládat neplánovali.

Výsledkem je pokles počtu poradců u 49 z 50 sledovaných společností. Jedinou výjimkou je Fingo, do které zamířili poradci společnosti AIDO. Celkem se v červnu snížil počet poradců o 4 727, a pokles tak překonal ten lednový, kdy trh opustilo 3 511 poradců.

Počty poradců ve 2Q 2021 Červnové poradenské tsunami 1

Nové první místo

Červnové tsunami zamíchalo kartami na prvních dvou místech žebříčku. Dlouhodobá jednička dle počtu poradců OVB Allfinanz klesla na druhé místo a do čela nastoupil Broker Trust. Třetí až páté místi zůstávají oproti prvnímu kvartálu beze změny (Partners FS, SAB servis, INSIA), na šesté místo poskočil Broker Consulting a na sedmé OK Klient. Celkové pořadí je v tabulce níže.

Počty poradců ve 2Q 2021 Červnové poradenské tsunami 2

Více informací se dozvíte ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články