Rakousko řeší IDD. Zátěžové testy otestují makléře


			Rakousko řeší IDD. Zátěžové testy otestují makléře

Rakouský svaz pojišťovacích makléřů (ÖVM), který má přes 500 členů a je největším profesním svazem pojišťovacích makléřů v Rakousku, přichází s novátorskou myšlenkou. Ta by se měla týkat přípravy makléřů na implementaci IDD do rakouské legislativy. O co jde?

Kvůli přípravě pojišťovacích makléřů na aplikaci právních předpisů, kterými bude v Rakousku implementována směrnice o distribuci pojištění, a s ohledem na možná budoucí rizika pro makléřkou činnost vytvořil pro své členy ÖVM  speciální zátěžový test. Vychází se z klíčové teze, že pojišťovací makléř musí i pod tlakem činit správná rozhodnutí.

Na setkání členů ÖVM  ve Schladmingu, které je naplánováno na 4. a 5. října 2017, pak budou simulovány za podmínek blízkých realitě zkušební scénáře výpadků či poruch v činnosti pojišťovacích makléřů a demonstrovány osvědčené budoucí strategie.


Mohlo by vás zajímat: IDD v ČR: Klíčové otázky lokální úpravy


ÖVM tak chce připravit situace, které mohou dostat makléřskou činnost pod tlak a které mají potenciál dlouhodobě poškozovat obchod. Cílem je poskytnout makléřům ostřejší obraz možných problémů, načrtnout způsoby řešení a vůbec ochránit makléře před negativními překvapeními, které v kontextu legislativních změn jistě nastanou.

Některé otázky posuzované v rámci zmíněného zátěžového testu se mohou jevit jako důvodné i pojišťovacím makléřům v jiných evropských zemích. Kupříkladu:

  • Jak se mohu vyrovnat s hrozícím zrušením bonifikací pro nezávislý obchod?
  • Jak nahradím delší výpadek vedoucích zaměstnanců v obchodě?
  • Co učiním, když ztratím svého jasně největšího klienta?
  • Jaká musím přijmout opatření, když chci nebo musím prodat svoji firmu?

Celý projekt zabezpečuje pro ÖVM poradenská společnost Sewico z Vídně. S pomocí provozně ekonomického analytického softwaru je tato firma schopna simulovat prototypové situace a propočítat dopady externích i interních šoků. Bere se například v úvahu, že změny rámcových podmínek mohou být jak legislativní a ekonomické, tak i organizační povahy.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Červencové postřehy


Tímto zátěžovým testem může Sewico dát rakouským pojišťovacím makléřům nejen lepší orientaci v aktuální hospodářské situaci, ale na žádost může dodat též kvalitní analýzu a odpovídající nástroj, aby bylo možné zvládnout jak předvídatelné, tak i neočekávané problémy.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články