Robert Gauci: Pomáháme vést klientům snadnější a bezpečnější život


			Robert Gauci: Pomáháme vést klientům snadnější a bezpečnější život
26.1.2022 Pojistný trh

Je za námi další pandemický rok. Neexistuje oblast, která by nebyla kovidem zasažena. Přesto se našly situace, které stojí mimo koronavirové dění a jež stojí za to si připomenout. Osobností pojistného trhu jsme se tak v tradiční novoroční anketě zeptali na zhodnocení průběhu uplynulého roku a na klíčové momenty nadcházejícího roku 2022. V dnešním zamyšlení představí své postřehy Robert Gauci, prezident dozorčí rady finanční skupiny UNIQA v ČR a SR.

Rok 2021 byl pro všechny z nás přelomovým. Nejen osobně a pro naše rodiny, ale i šířeji pro celou společnost. Krize kolem pandemie covidu-19 akcelerovala tolik nových trendů! Podstatně se změnilo i chování zákazníků ve všech oblastech včetně pojišťovnictví. Naše odvětví výzvu přijalo a ukázalo velkou motivaci a schopnosti zúčastněných hráčů využít širších možností, větších množství dat a vyspělejších technologií k tomu, aby přispělo ke zjednodušení a ulehčení našich životů.


Mohlo by vás zajímat: Aon: Svět rizik se změnil. Jaká jsou ta nejzásadnější?


Rok 2021 byl mimořádně významný pro značku UNIQA v Česku i na Slovensku. Po akvizici společností AXA jsme vybudovali větší a silnější společnost. Naše integrace měla za cíl nově definovat naše podnikatelské aktivity a zajistit udržitelný růst. Naši klienti očekávají, že jim pomůžeme vést snadnější a bezpečnější život ve světě plném nových nejistot. Naše role je vyhovět jim a přispět s všestranným zabezpečením obohaceným o nové smysluplné přidané hodnoty.

Jsme nyní jeden kompaktní tým složený z původních společností a uskutečňujeme technickou integraci spojováním všech entit pod jednu střechu, a to v náročných podmínkách dynamického prostředí a při splnění nezbytných právních náležitostí. Kompletně jsme změnili náš operační model: vše je nyní strukturálně uspořádáno tak, aby v centru stál vždy a všude zákazník. Provedli jsme rebranding společnosti, abychom na trhu ukázali jednotnou tvář. V týmech našich zaměstnanců jsme zavedli standard New Ways of Working v zájmu ukotvení nové interní kultury zaměřené na motivaci a agilitu. Připravili jsme nový jasný lokální rámec odpovídající koncernové strategii UNIQA 3.0 (2021-2030) zahrnující naše ambice v rozvoji pro tento časový horizont. A navrch k tomu jsme pokračovali v našem profitabilním růstu, poskytovali jsme špičkové služby pro zlepšení zákaznické spokojenosti a úzce jsme spolupracovali se všemi našimi distribučními partnery pro zajištění kvalitních služeb pro naše bezmála 3 miliony klientů.


Mohlo by vás zajímat: Gaël Loaëc: KB Pojišťovna roste v neživotním i rizikovém životním pojištění


Rok 2021 nebyl snadným rokem pro celou společnost a nebyl jednoduchým rokem pro nikoho v UNIQA. Byl to ale velmi významný a zlomový rok otvírající nové dimenze obecně, a také novou éru značky UNIQA. Jsme velmi vděční všem našim klientům, kolegům, partnerům za to, že s námi tuto cestu prošli a umožnili nám takový posun vpřed!

Nyní se už naplno rozběhl rok 2022 a nám je jasné, že zase přinese nové výzvy a otazníky k řešení. Mnoho hrozeb je před námi: inflace, ekonomické obtíže, klimatická změna, technologická transformace a kybernetická rizika. Vše se zrychluje a životní cyklus proměňuje. Zatímco u nás v UNIQA bylo v loňském roce v souladu s těmito trendy mnoho definováno a byl nastaven jasný kurs, nyní půjde o to plán naplnit a uskutečnit nové věci v tomto nestabilním světě.


Mohlo by vás zajímat: Karel Waisser: Klienti Slavia pojišťovny se mají v novém roce na co těšit


Jsem plně přesvědčen o naší schopnosti přinést dokonce mnohem více. Věřím, že s tím správným nasazením a přístupem, který jsme si osvojili během posledního náročného období plného zvratů a změn, a i přes některé překážky okolo nás, je naše společnost jednotná v tom, co je opravdu důležité pro naši kolektivní budoucnost, a že v tomto porozumění jsme udělali všichni velký pokrok. V rámci toho je úkolem naší UNIQA přinášet širokou nabídku služeb pro zjednodušení a zklidnění života každého z nás. To platí dnes v turbulentní době ještě více než dříve. My v UNIQA si naši odpovědnost plně uvědomujeme a v tomto novém světě chceme hrát klíčovou roli.

Robert Gauci
Prezident dozorčí rady finanční skupiny UNIQA v ČR a SR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články