Star Insurance Group se rozšířila o dalšího člena


			Star Insurance Group se rozšířila o dalšího člena

Před necelým rokem jsme zaznamenali první informace o vzniku servisní a poradenské společnosti STAR Insurance Group. Na pojistném trhu jsme svědky poměrně častých více či méně ambiciózních prohlášení představitelů nových i stávajících subjektů, která pak jsou více nebo méně úspěšně realizována v praxi. V případě „STARu“ se daří postupně a cílevědomě naplňovat zadané cíle, které si tato společnost definovala již na svém počátku. Jedním z cílů je otevřenost pro vstup dalších členů do „rodiny STAR“. O novém subjektu jsme hovořili s  Václavem Bílým, jednatelem V.I.B. MAKLÉŘSKÁ, a panem Michalem Fremrem, předsedou představenstva Broker Team, jednatelem V.I.B. MAKLÉŘSKÁ (člen skupiny Broker Team a.s.) a jednatelem společnosti Star Insurance Group.

Jaké byly hlavní motivy, které vedly k rozhodnutí stát se členem Brokeru Team, a zároveň se tak stát součástí společenství Star Insurance Group?

Václav Bílý: Každý manažer si klade otázky, které mají společného jmenovatele, a tím je současná situace na trhu a možnosti dalšího růstu. Nebyl jsem výjimkou. Společnosti V.I.B. MAKLÉŘSKÁ se dařilo, a přesto nebo právě proto jsem se zamýšlel nad dalším vývojem. Hledal jsem obchodního partnera s dobře fungujícím zázemím, který má „dobře znějící jméno na trhu“ a který vykazuje vysokou kvalitu poskytovaných služeb. Pro Broker Team toto platí a navíc jsem věděl, že je zakládajícím členem Star Insurance Group. Broker Team působí rovněž v regionech, kde je V.I.B. MAKLÉŘSKÁ „doma“. Čili další plusové body při rozhodování. Proto padlo rozhodnutí spojit síly se společností Broker Team a stát se dalším členem „STARu“.

Michal Fremr: Na to, aby mohlo něco nového vzniknout, musí být vždycky aspoň dva. V Broker Teamu jsme hledali další obchodní příležitost, a tím i příležitost k růstu firmy. V „hledáčku potenciálních subjektů“ jsme měli ty samostatné zprostředkovatele, kteří vykazují kvalitní služby svým klientům a vhodně doplní teritoriální pokrytí k již existujícím pobočkám společnosti Broker Team. Jsem rád, že naše úvahy, záměry a hledání byly naplněny v podobě spojenectví s V.I.B. MAKLÉŘSKOU.


Mohlo by vás zajímat: Glosa Roberta Stejkory: Zkoušky, kam se podíváš. Mají však smysl?


Značka V.I.B MAKLÉŘSKÁ teda zanikla?

Michal Fremr: Nikoliv. Již při úvodním představení společnosti Star Insurance Group jsem hovořil o tom, že žádný nový subjekt neztratí vstupem do tohoto společenství svou identitu. A tento úzus platí i v tomto případě. V.I.B. MAKLÉŘSKÁ je součástí skupiny Broker Team a zároveň součástí „STARu". Na nových vizitkách je nad mým jménem ve funkci jednatele „VIBu“ i zelené logo V.I.B. MAKLÉŘSKÁ a dole „červené " logo Broker Team.

Václav Bílý: Současný spravovaný pojistný kmen „VIB“ je cca 55 mil., obchodní agentury „VIB“ jsou součástí agentur Broker Teamu v Plzni, Sokolově a Chebu. Díky Broker Teamu jsme se ihned začlenili do společenství „STAR“ mj. i tím, že již máme nebo v nejbližší době budeme mít k dispozici nástroje pro obchodní činnost a naplnění zákona č. 170/2018 Sb. z oblasti IT. Jsme dále zařazeni do projektu přípravy na odborné zkoušky, který připravili specialisté ze „STARu. Zcela otevřeně říkám, na mnohé, co nám hned v úvodu nabídlo členství ve „STARu“ prostřednictvím Broker Teamu, bychom samostatně nedosáhli.


Mohlo by vás zajímat: Talanx a Hannover Re: Pozitivní zprávy pro 3Q 2019


Jaké jsou další plány na společné cestě?

Michal Fremr: Žijeme v turbulentní době a nemůžeme se zastavit. Od 31. října letošního roku, kdy vše prošlo zápisem do obchodního rejstříku, jsme učinili řadu důležitých kroků. Václav Bílý vyjmenoval řadu z nich. V nejbližší době chceme hlavně komunikovat s novými spolupracovníky, aby byli opravdu s námi „na jedné lodi“ a všichni jsme věděli „co děláme, kam směřujeme a co můžeme jeden od druhého očekávat“.

Obě značky chceme rozvíjet a synergie, která se tímto nabízí je příležitostí pro nás všechny. Broker Team využil šance být zakládajícím členem Star Insurance Group a má příležitost využívat svého členství pro svůj rozvoj. Součástí procesu růstu je dnes i nový subjekt V.I.B. MAKLÉŘSKÁ.

Václav Bílý: Nechceme se „jenom vézt“ a sbírat s nataženou dlaní výhody, které nám novým obchodním spojenectvím plynou. Našli jsme společenství profesionálů, kteří vědí, umí a jak říkával pan Rudolf Hrušínský, řeší věci „po lidsku“. Lidé ve „VIBu“ dostali nový impuls, novou šanci k rozvoji svých obchodních aktivit, k posílení svého zázemí a jistoty, že za nimi stojí silný celek, který jim pomůže. Všichni dnes řeší odborné zkoušky.  Nejsme výjimkou. Když však vidím, jak se na zkoušky připravují lidé ve „STARu“, jaké mají podklady, manuály, semináře, přístup k informacím, tak jsem o to víc rád, že jsme tento důležitý krok udělali.

Líbí se mi jedno vyjádření, které jsem si přečetl v dokumentu vydaném Star Insurance Group, že nic nikomu předem neslibují, ale jak se dohodneme, tak to bude.  A já mám zkušenost, byť zatím velmi krátkou, že toto opravdu platí

Děkuji za rozhovor.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články