Vliv Brexitu: Standard Life směřuje do Irska


			Vliv Brexitu: Standard Life směřuje do Irska

Skotský pojistitel Standard Life chce svoji pojišťovací činnost provozovanou v Německu a Rakousku v budoucnu uskutečňovat z hlavního města Irska Dublinu. Tímto způsobem reaguje na Brexit. Jde mu o to, aby mohl svoji pojišťovací činnost i po Brexitu provádět jako doposud, tj. bez jakékoli změny.

Důvod pro přesun do Irska vyplývá z analýzy evropské legislativy. Aby mohl Standard Life zůstat na německém pojistném trhu aktivní, potřebuje si totiž uchovat tzv. evropský pas, respektive nadále využívat princip jediné licence.

Usídlení v Irsku mu to umožní a pak nebude pro činnost pobočky a využívání svobody dočasně poskytovat služby potřebovat žádné povolení od orgánu dohledu ve Spolkové republice Německo. Bude plně dostačovat splnění oznamovacích povinností dle evropského práva.


Mohlo by vás zajímat: Klienti se mění. Priority mileniálů v roli rodičů


Standard Life není jediná britská společnost, která reaguje nebo hodlá na Brexit reagovat změnou sídla. Podle aktuální studie poradenské společnosti Ernst & Young mezitím každá třetí finanční společnost ve Spojeném království s významnými obchodními aktivitami oznámila, že chce do zahraničí přemístit část personálu nebo některé podnikatelské činnosti. Podle údajů Ernst & Young se to týká již 26 bank, 17 správců majetku a 13 pojistitelů.

Jedním z měst, která vábí britské finanční korporace včetně pojistitelů je Frankfurt nad Mohanem. Pro toto město hovoří například ta skutečnost, že v něm sídlí Evropská centrální banka, že má perfektní dopravní dostupnost, výbornou infrastrukturu, dostatek volných obytných i kancelářských prostor. Také nabídka pracovních sil by mohla vyhovovat britských společnostem, stejně jako existence řady renomovaných advokátních kanceláří apod.


Mohlo by vás zajímat:Ivan Špirakus: Trpělivost je klíčový znak pojišťováka


Vrátíme-li se ke společnosti Standard Life, je nutno zdůraznit, že její dceřiná společnost v Německu byla v roce 2016 velmi úspěšná. Například její zisk se zvýšil o 67 % na 20,1 mil. eur. Na konci roku 2016 spravovala majetek ve výši 12,4 mld. eur, tj. o 4 % více ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. 

I celkově je Standard Life na rozvojové trajektorii. Ve třetím čtvrtletí 2017 by měl být uzavřen nákup správce majetku Aberdeen Asset Management. Tímto nákupem získá tento britský pojistitel na burze hodnotu 11 mld. GBP a bude spravovat majetek ve výši 660 mld. GBP.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články