Zisk VIG vzrostl za 1.čtvrtletí o 24 procent

Vienna Insurance Group hlásí za první čtvrtletí 2008: tendence růstu pokračuje. Zisk (před zdaněním) vzrostl zhruba o 24 procenta na cca 125 mil. eur. Pojistné koncernu se zvýšilo zhruba o 15 procent na cca 2,3 miliard eur.

Více než 1 miliarda eur pojistného pochází ze zemí střední a východní Evropy. Polsko a Rumunsko dokonce zdvojnásobují zisk.

„Na všech našich stěžejních trzích jsme dosáhli jasný vývoj pojistného a růst pokračuje i nadále", komentuje generální ředitel Dr. Günter Geyer pozitivní vývoj Vienna Insurance Group za první tři měsíce tohoto roku. "Jedna miliarda pojistného pochází již v prvním čtvrtletí  ze zemí střední a východní Evropy. Tím se potvrzuje naše angažmá ve střední a východní Evropě, neboť již nyní zaznamenáváme výrazné nárůsty v oblasti životního pojištění. Téměř třetina celkového pojistného v oblasti životního pojištění koncernu Vienna Insurance Group přichází už nyní z tohoto regionu."

Vienna Insurance Group dosáhla v 1. čtvrtletí 2008 s celkovým konsolidovaným pojistným (bez ostatních podílů pojišťoven) v celkové výši 2,31 miliardy eur ve srovnání s předchozím rokem zvýšení o 14,5 procenta.

Zisk koncernu (před zdaněním, konsolidovaný) se v porovnání se stejným obdobím předchozího roku zvýšil o pozoruhodných 23,9 procent na celkem 124,85 milionů eur. To odpovídá zvýšení o 24,12 milionů eur.

S ohledem na situaci na kapitálových trzích došlo v 1. čtvrtletí 2008 ke snížení finančního výsledku na 175,58 milionů eur (mínus 14,5 procenta). Tento vliv byl dobrým technickým výsledkem více než vyrovnán a vedl celkově k vynikajícímu nárůstu koncernového zisku (před zdaněním) zhruba ve výši 24 procent. ¨¨¨

Součástí VIG v ČR jsou Kooperativa a Česká podnikatelská pojišťovna.

Zdroj: Dagmar Šístková

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články