Vladimír Mráz získal titul Manažer roku


			Vladimír Mráz získal titul Manažer roku
11.4.2008 Tiskové zprávy

Vítězem soutěže Manažer roku 2007 se stal předseda představenstva a generální ředitel pojišťovny Kooperativa Vladimír Mráz. Zakladatel druhé největší pojišťovny v ČR uvedl u příležitosti slavnostního vyhlášení, že při rozhodování v čele jakékoli firmy jsou vždy důležité zkušenosti. "Pokud je člověk v čele velké firmy, a tou Kooperativa s 3655 zaměstnanci je, musí se obklopit i dobrými lidmi," zdůraznil Mráz. Právě sehnat dobré lidi bylo podle něj při budování a rozvoji Kooperativy vždy nejobtížnější. V pojišťovnictví pracuje už čtyři desetiletí a Kooperativu jako vůbec první komerční pojišťovnu v tehdejším Československu s několika kolegy založil v roce 1991. "Začínali jsme úplně od nuly," vzpomíná na počátek jednoho z nejúspěšnějších příběhů firmy vybudované po revoluci "na zelené louce".

 

Titul Manažerky roku získala generální ředitelka společnosti Diners Club Czech Eva Kárníková. Výsledky v pořadí patnáctého ročníku soutěže byly oznámeny na pražském Žofíně. Ve finále vybírala patnáctičlenná komise mezi 68 manažery a manažerkami z 21 odvětví. V soutěži Top 10 získal nejvíc hlasů po Vladimíru Mrázovi generální ředitel společnosti EuroAgentur Hotels & Travel Viliam Sivek. Třetí v celkovém pořadí skončila Eva Kárníková, následovali generální ředitel firmy Grund Jiří Grund a profesor Jan Pirk z Institutu klinické a experimentální medicíny.

 

Soutěž o nejlepšího manažera má ukázat schopné a invenční osobnosti českého managementu, ocenit jejich přínos k výkonnosti firem i celé ekonomiky a přispět k rozvoji elity českého managementu. Nominovaní manažeři procházejí sedmistupňovým hodnocením. Komise hodnotí vedle ekonomických výsledků a postavení firmy v oboru například i společenskou odpovědnost podniku, v němž manažeři pracují. Posuzují i osobní kvality a schopnosti manažerů. Loni se vítězem soutěže stal tehdejší předseda představenstva společnosti Škoda Auto Detlef Wittig. Titul Manažerky roku získala ředitelka společnosti Chovservis Petra Škopová. O rok dříve získali ocenění generální ředitel společnosti Siemens Pavel Kafka a ředitelka Moravské ústředny Brno Jana Malá. Soutěž pravidelně vyhlašuje Česká manažerská asociace, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů a Svaz průmyslu a dopravy ve spolupráci s Manažerským svazovým fondem.

 

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, je druhou největší pojišťovnou v ČR. V současné době má více než 300 obchodních míst a produkty Kooperativy lze sjednat i v pobočkách České spořitelny. Klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop zelená linka 800 105 105 a internetové stránky www.koop.cz. Firma má základní kapitál tři miliardy Kč a loni dosáhla předepsaného pojistného 29 miliard Kč a zisku před zdaněním 1,4 miliardy Kč.

 

Kooperativa je součástí Vienna Insurance Group - předního rakouského pojišťovacího koncernu v zemích střední a východní Evropy. Mimo kmenového trhu v Rakousku je Vienna Insurance Group prostřednictvím podílů na pojišťovnách aktivní v Albánii, Bělorusku, Bulharsku, České republice, Estonsku, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Srbsku, Turecku a na Ukrajině. Kromě toho má pobočky v Itálii a ve Slovinsku. Koncern je na rakouském trhu zastoupen Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group, Donau Versicherung a Bank Austria Creditanstalt Versicherung.

 

* za předpokladu získání úředních povolení

Zdroj: koop.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články