Šéfové pojišťoven zvolili Jaroslava Besperáta Pojišťovákem roku


			Šéfové pojišťoven zvolili Jaroslava Besperáta Pojišťovákem roku
21.11.2018 Tiskové zprávy

V 17. ročníku soutěže Banka roku 2018 získal titul Pojišťovák roku předseda představenstva České podnikatelské pojišťovny (ČPP) Ing. Jaroslav Besperát. Jako nejlepšího generálního ředitele pojišťovny v České republice ho podruhé ze svého středu zvolili nejvyšší představitelé všech pojišťoven.

„Z titulu mám radost a velmi si ho vážím, v této kategorii o vítězi rozhodují hlasováním nejvyšší manažeři, a tedy kolegové ostatních pojišťoven. Rád bych jim proto poděkoval za vyjádřenou podporu a za jejich hlasy, získané ocenění vnímám nejen jako ocenění osobní, ale považuji ho především za úspěch celé naší firmy. Při své manažerské práci se spoléhám na silný a sehraný tým lidí kolem sebe. Všichni zároveň pracujeme na rozvoji pojistného trhu jako celku a budování jeho pozitivní image. Společně tak pomáháme trh posunovat dál, proto ocenění beru zároveň jako závazek k další odpovědné práci pro trh,“ uvedl k udělení titulu generální ředitel ČPP Jaroslav Besperát.


Mohlo by vás zajímat: Banka roku 2018: Kooperativa nejlepší pojišťovnou


V pojišťovnictví se Jaroslav Besperát pohybuje téměř 25 let. Začínal v Živnostenské pojišťovně, pracoval v IPB Pojišťovně a od roku 2002 působí v České podnikatelské pojišťovně. V ní začínal jako obchodní ředitel. V roce 2008 se stal náměstkem generálního ředitele. Do funkce generálního ředitele a předsedy představenstva byl jmenován v březnu 2010. Pod jeho vedením se ČPP pravidelně umisťuje v prestižních soutěžích na předních příčkách. Kromě titulu Pojišťovák roku je také držitelem titulu Manažer roku v odvětví Bankovnictví, pojišťovnictví a poradenství.

Mezi odborníky v pojišťovnictví je Jaroslav Besperát uznávanou osobností. Díky svým obchodním dovednostem, analytickému způsobu myšlení a schopnosti odhadnout budoucí vývoj se zasloužil o kontinuální a dynamický růst pojistného portfolia firmy. ČPP patří do top desítky pojišťoven v ČR. S více než 1,2 milionem pojištěných vozidel je dlouhodobě trojkou na trhu v povinném ručení a čtvrtou největší neživotní pojišťovnou. Aktuálně spravuje více než 1,8 milionu smluv a její služby využívá přes milion klientů. ČPP pravidelně boduje v řadě oborových soutěží a sbírá ocenění od odborníků i široké veřejnosti.


Mohlo by vás zajímat: Pojišťovny a pojišťovací zprostředkovatelé na prahu nové regulace


Kompletní výsledky ocenění Banka roku 2018

 

Banka roku

 1. Česká spořitelna
 2. Komerční banka
 3. Air Bank

Bankéř roku

 

Tomáš Salomon, generální ředitel, Česká spořitelna

 

 

Banka zákazníka

 1. Equa bank
 2. Fio banka
 3. Air Bank

 

Pojišťovna roku

 1. Kooperativa pojišťovna
 2. Allianz pojišťovna
 3. Generali Pojišťovna

 

Pojišťovák roku

Jaroslav Besperát, generální ředitel, Česká podnikatelská pojišťovna

 

 

Pojišťovna zákazníka

 1. Allianz pojišťovna
 2. Kooperativa pojišťovna
 3. ČSOB Pojišťovna

 

Hypotéka roku

 1. MONETA Money Bank
 2. Air Bank
 3. Hypoteční banka

 

Banka bez bariér

 1. Česká spořitelna
 2. ČSOB
 3. Komerční banka

Osobnost československého peněžnictví 1918-2018

 1. Jaroslav Preiss
 2. Karel Engliš
 3. Jan Viktor Mládek

Ocenění Banka roku, které založil v roce 2002 Petr Stuchlík, každoročně vyhlašuje nejlepší finanční instituce a jejich produkty na českém trhu. Nad letošním ročníkem převzal záštitu guvernér ČNB Jiří Rusnok. Hlavními partnery jsou KPMG a Fincentrum. Hlavní ceny Banka roku, Pojišťovna roku a Hypotéka roku uděluje dvanáctičlenná porota složená ze zástupců byznysu, médií, akademické sféry, ekonomických odborníků či finančních analytiků.

Osobní kategorie Bankéř roku a Pojišťovák roku vybírají sami jejich šéfové ze svého středu. Novinkou jsou letos kategorie Banka zákazníků a Pojišťovna zákazníků, které oceňují nejlepší zákaznickou zkušenost, a jejichž výsledky vycházejí z mezinárodní metodiky KPMG Nunwood. Vítěze v kategorii Banka bez bariér určují ve spolupráci s Kontem Bariéry sami hendikepovaní občané ve všech krajských městech.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články