Starr Companies

Starr Companies

Sídlo: Starr Underwriting Agents Limited
Burzovní palác
Rybná 682/14
Praha 1

Web: http://www.starrcompanies.com/


Starr Companies je celosvětově užívaným marketingovým označením pro služby nabízené v oblasti pojištění, asistenčních služeb a dceřiných společností Starr International Company, Inc., a investiční společnosti C.V. Starr & Co., Inc.

Starr patří k největším světovým poskytovatelům neživotního pojištění a investic a nabízí pojištění odpovědnosti, leteckých rizik, majetku či politických rizik, pojištění odpovědnosti managementu D&O nebo profesní odpovědnosti, pojištění škod na životním prostředí, stavební a montážní pojištění a mnoho dalších pojistných řešení například v oblasti důlního, chemického a petrochemického průmyslu. Součástí produktového portfolia je také cestovní nebo úrazové pojištění.

Historie sahá až do roku 1919, kdy byla společnost založena obchodníkem Corneliem Vander Starrem. Starr Companies aktuálně vykazuje hrubé předepsané pojistné ve výši 4 miliardy USD, s celkovými aktivy téměř 17 miliard USD a vlastním kapitálem více než 8 miliard USD.

V roce 2016 se společnost rozhodla expandovat do střední a východní Evropy. Od listopadu 2017 je přítomna v České republice, kde se připravuje založení pobočky.

Prezidentem a CEO Starr Companies je pan Maurice R. Greenberg.

Starr International (Europe) Limited je držitelem ratingu A od ratingové agentury A.M. Best a je zapsána v rejstříku regulovaných subjektů ČNB.

Více informací o společnosti naleznete na oficiálních webových stránkách www.starrcompanies.com

Související články