D.A.S.: Na dovolenou jeďte s pojištěním právní ochrany


			D.A.S.: Na dovolenou jeďte s pojištěním právní ochrany
1.8.2011 Spektrum

Manželé Hrubí odjeli na svojí vysněnou dovolenou, na kterou šetřili celý rok. Vybrali si krásný hotel ve Španělsku, podle katalogu měla být jeho poloha přímo na pláži, jejich pokoj měl mít výhled přímo na moře. Na fotkách v katalogu vypadal hotel jako „ráj na zemi“.


Po příjezdu do hotelu na ně však čekalo nepříjemné překvapení – hotel nebyl přímo na pláži, ale 10 km daleko. Výhled z pokoje nebyl na nekonečné moře, ale do dvora a navíc do pokoje šly výpary z kuchyně. V pokoji nešla klimatizace, snídaně nebyly formou švédského stolu, ale sestávaly se jen z pár koleček salámu a sýru.


Manželé Hrubí se po prvním šoku obrátili na delegátku cestovní kanceláře, u které si zájezd koupili. A čekal je druhý šok – delegátka zajistila pouze opravu rozbité klimatizace, od ostatního se zcela distancovala. Telefonáty manželů Hrubých na centrálu cestovní kanceláře také nepomohli.


Co teď? Pan Hrubý si vzpomněl na své pojištění právní ochrany – „tuto situaci už přeci musí řešit právník!“ nechtěl se vzdát svého práva na „vysněnou“ dovolenou. Proto pan Hrubý vytáhl z peněženky kontakt na D.A.S. pojišťovnu právní ochrany, u které má pan Hrubý toto pojištění sjednané a přímo z dovolené požádal právníka o pomoc.


Advokát si od manželů Hrubých vyžádal cestovní smlouvu a při jejím obdržení poučil pana Hrubého: „Cestovní smlouva musí být uzavřena písemně, přičemž jedno vyhotovení musí být vydáno zákazníkovi. A samozřejmě její obsah musí obsahovat zejména:

 

  • označení smluvních stran,

  • vymezení zájezdu, především jeho zahájení a ukončení,

  • uvedení všech poskytovaných služeb cestovního ruchu, které jsou zahrnuty do ceny zájezdu,

  • místo a dobu všech poskytovaných služeb cestovního ruchu, které jsou zahrnuty do ceny zájezdu,

  • místo a dobu jejich trvání,

  • cenu zájezdu, včetně časového rozvrhu plateb a výše zálohy.“

A dále pokračoval: „Cestovní smlouva musí rovněž obsahovat způsob, jakým má zákazník uplatnit své nároky plynoucí z porušení právní povinnosti cestovní kanceláře, výši odstupného a podle rozsahu služeb i jejich charakteristiky a platby“, ukončil advokát svojí přednášku.


Po přečtení smlouvy advokát okamžitě manžele Hrubé uklidnil slovy: „Vaše smlouva je v naprostém pořádku, myslím, že nebude problém spor vyhrát“.


Advokát následně písemně uplatnil nároky rodiny Hrubých u cestovní kanceláře. Cestovní kancelář však opětovně odmítla veškeré nároky našich klientů. D.A.S. proto podala prostřednictvím advokátní kanceláře žalobu k soudu proti cestovní kanceláři.


Advokát, pověřený D.A.S. vyhrál manželům Hrubým soudní řízení, a to včetně řízení odvolacího. Díky němu - a hlavně díky pojištění právní ochrany přiřkl soud rodině Hrubých slevu z ceny zájezdu ve výši 30 %. Hezký základ pro další dovolenou. Ovšem v žádném případě už ne s touto cestovní kanceláří.


Zítra čtěte: Jedete na dovolenou? Přibalte s sebou právníka.

 

Zdroj: D.A.S.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články