Výběr povinného ručení: Jak zvolit správnou pojistku


			Výběr povinného ručení: Jak zvolit správnou pojistku

Povinné ručení se řadí mezi ne příliš oblíbené pojistky. Není se čemu divit, už samotný výraz povinné zní poněkud striktně. Tak jako tak si musíte pojistku uzavřít. Tedy v případě, že nechcete riskovat pokutu a potenciální hrazení nemalých náhrad při jakékoli nehodě, již způsobíte. Jak ale tuto pojistku vybírat? Podle následujících důležitých kritérií. 

Rozsah povinného ručení v hlavní roli

Je jasné, že každý shání levné povinné ručení, které mu zajistí jakousi splněnou povinnost. Ne pokaždé se ale vyplatí dívat se jenom na cenu. Důležitou roli hrají hlavně limity na zdraví a majetku. Kolik takovýto limit činí v minimu ze zákona? Jedná se o částku 35 000 000 korun. V případě rozsáhlejších dopravních nehod ale takovéto krytí nemusí vůbec stačit! Jak tedy takový limit vybírat? Především podle toho, jak řidiči často svůj automobil využívají. Optimální je limit navýšit. Činit může klidně i 100 000 000 korun a výše.

Povinné ručení si zaslouží minimálně připojištění

V případě, že uzavřete jen základní povinné ručení, počítejte s tím, že veškeré škody pokryté nebudou. Optimální je uzavřít dodatečné pojistky týkající se třeba čelního skla, krádeže vozu, střetu s divokou zvěří a mnohých dalších záležitostí. Máte-li zcela nový automobil, rozhodně si udělejte srovnání povinného ručení a následně se zaměřte také na cenu havarijního pojištění. Možná seznáte, že se vyplatí spíše ono pojištění havarijní. Je sice dražší, nicméně často kryje veškerá rizika a dává i alternativu výměny vozu na místě.

Porovnání pojistek dnes není složité

Skutečně. Stačí vám k tomu pouze internet a speciální srovnávače, jichž je spousta. Za pouhých několik vteřin si nezávazně porovnáte pojistky od mnoha různých společností. Vyberte si takovou, která bude cenově dostupná a pokryje většinu rizik. Pro srovnání můžete využít třeba PovinneRuceni.click.  

Zdroj: Zdroj fotografie: ASDF_MEDIA / Shutterstock.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS

Související články