Soutěže "Finanční gramotnost" se v letošním ročníku zúčastnilo téměř 23 000 školáků


			Soutěže Finanční gramotnost se v letošním ročníku zúčastnilo téměř 23 000 školáků
9.1.2020 Spektrum

Již devátým rokem se mohou žáci a studenti základních a středních škol účastnit Soutěže Finanční gramotnost. Znovu nastartovaná soutěž nabídla jedinečnou příležitost přivést k finanční gramotnosti zase o něco více žáků a studentů všech věkových skupin.

Právě ukončeného školního kola, které probíhalo 11. 11. - 20. 12. 2019, se zúčastnilo 211 škol, za které soutěžilo 22.761 žáků a studentů.  Nejlepší trojice účastníků v dané kategorii z každé školy postupuje dále do okresního kola. Okresní kola se rozbíhají tento týden a budou ukončena 7. února.

Počet zúčastněných výrazně předčil mé osobní očekávání. Téměř 23 000 odevzdaných testů značí velkou oblibu soutěže na školách i mezi studenty. Věříme, že letošní obnovený ročník dopadne velmi dobře a již se nemohu dočkat týmů, které postoupí až do celostátního kola soutěže. Finále se uskuteční v rámci mezinárodní akce GLOBAL MONEY WEEK v prostorách České národní banky.“ prohlásil manažer soutěže Zdeněk Hloušek.


Mohlo by vás zajímat: YOUPLUS koupila portfolio pojistných smluv pojišťoven Basler  


„Mám obrovskou radost, že se nám podařilo soutěž opět rozhýbat.  Velký zájem ze stran škol nás velmi těší. Vážíme si, že i tímto způsobem můžeme přispět k prohloubení zájmu žáků, studentů i pedagogů o finanční gramotnost, jejíž znalost je v našich „on-line“ životech i společnosti tolik důležitá“. Dodává Marta Gellová, předsedkyně Rady Evropské asociace finančního plánování, spolupořadatel Soutěže Finanční gramotnost a spoluorganizátor Global Money Week v ČR.

Graf zobrazuje jednotlivé zastoupení věkových kategorií odevzdaných testů v soutěži.

graf skoly

Zdroj: METODICA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články