Nejčtenější články na oPojištění za rok 2015


			Nejčtenější články na oPojištění za rok 2015
30.12.2015 Spektrum

Pokud by se mělo zvolit jedno jediné téma, které v pojišťovnictví charakterizuje rok 2015, bezpochyby by šlo o regulaci provizí životního pojištění. Nejen, že se tato problematika řešila od začátku roku, až do jeho konce, ale množství zvratů, které při tom nastaly, je možné připodobnit jen k mexické telenovele. Není divu, že články na toto téma byly nejčtenější.

 

Po dlouhotrvajícím řešení sporů mezi Ministerstvem financí a poslancem ČSSD Ladislavem Šinclem, zda provize u životního pojištění zastropovat, či nikoli, došlo v srpnu ke kompromisu obou stran. Návrh nevyvolal moc příznivé reakce trhu.

1. Koalice se dohodla. Provize budou rozloženy do pěti let. A nebudou zastropeny.

 


Čtenářsky zabodoval také náš pravidelný žebříček TOP 30 pojišťovacích makléřů. Stejně jako každý rok, jsme shromáždili účetní závěrky všech největší makléřských společností v ČR a sestavili žebříček podle jejich výkonů. Četli jste, kdo je největší?

2. TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2014 v Česku dle oPojištění.cz

 


Den, kdy ve sněmovně proběhla asi největší roztržka mezi ministrem financí Andrejem Babišem a poslancem ČSSD, Ladislavem Šinclem. Tento výstup pak vedl k aféře „složka“ a následně vytvořil z jednání o provizích v životním pojištění, politické téma, které už nemělo s věcnou diskusí nic společného. Pamatujete?

3. Divoké jednání o provizích ve sněmovně

 


Když celá roztržka vyeskalovala, dali si poslanci prázdniny, aby se vody uklidnily. V září pak přišla informace o koaliční dohodě týkající se provizí, zákona o finančních zprostředkovatelích a o pojišťovnictví. Výsledek tehdy vyvolal bouřlivou debatu.

4. Koaliční návrh na vyplácení provizí v ŽP konečně zveřejněn!

 


Panika, která následně zachvátila společnosti, jejichž fungování je závislé na životním pojištění, vyvolala rovněž mnoho otázek, co bude dál. V našem článku jsme vám poskytli potřebné informace.

5. Jak ovlivní zákon o pojišťovnictví pojišťovny a zprostředkovatele?

 


Peer-to-peer pojištění dorazilo spolu se sdílenou ekonomikou do ČR. S tímto odvážným projektem přišel Miroslav Matocha s finanční pomocí jednoho z nejbohatších Čechů, Karla Janečka.

6. PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna a.s. má licenci a víme, kdo za ní stojí.

 


První červen byl plný novinek na těch nejvyšších postech. Během jednoho dne se vyměnilo několik generálních ředitelů velkých českých hráčů. Někteří o svém odchodu dali vědět předem, jiní se na nových postech objevili takřka ze dne na den. Vzpomínáte, ještě kdo do kterého křesla během červnových „škatulat“ usedl?

7. Šachy na předních postech pojišťoven, Tomáš Vysoudil přešel z Allianz do ČP

 


Prodej pojišťovny Triglav nikoho příliš nepřekvapil. Čím však ředitel Pavel Řehák všem vyrazil dech, byl název nové pojišťovny. Ten byl znovuvzkříšen od dříve již zkrachovalé Direct pojišťovny fungující na bázi online a telefonicky sjednaných pojistek.

8. Z pojišťovny Triglav v se stává Direct pojišťovna

 


Okolo zákonů o finančních zprostředkovatelích a o pojišťovnictví padalo tisíce otázek. V trojdílném seriálu na způsob kulatého stolu Hospodářských novin, jsme pozvali přední odborníky na toto téma a nechali je mezi sebou diskutovat. Jak to dopadlo?

9. Diskuse: Esa českého pojišťovnictví o vývoji a budoucnosti nové legislativy

 


A desítku nejčtenějších článků symbolicky zakončíme informací, která letošní celou legislativní anabázi s provizemi ukončila. Ten den jsme mohli slyšet takové dunění, ne nepodobné lavině. To byly kameny, které v odpoledních hodinách pátku 13. padaly ze srdcí všech zprostředkovatelů.

10. Provize se regulovat nebudou. Poslanecká sněmovna neschválila zákon o pojišťovnictví.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články