Němci jsou největší odmítači autonomních aut


			Němci jsou největší odmítači autonomních aut

Každý třetí Němec odmítá v budoucnu užívat autonomní vozidlo. V reprezentativní anketě realizované agenturou Ipsos ve 28 zemích světa tak vévodí v odporu vůči tomuto pokroku.

Autonomní auto? Ne, děkuji.

Celých 35 % Němců nechce v budoucnosti využívat autonomní vozidlo. Podle výsledků mezinárodní studie agentury Ipsos zveřejněné v Hamburku jsou tak směrem k této technické novince nejvíce skeptickým národem. Naopak 24 % Němců uvedlo, že by chtělo takový autonomní automobil vlastnit.

Jízda jistě pohodlnější, ale nikoli bez rizika

V hodnocení jízdy v autonomním autě uvádějí Němci jako největší pokrok pohodlnost – jako komfortnější oproti klasickým autům ji hodnotí 64 % respondentů. Optimismus panuje i u parametru uvolněné jízdy bez stresu (58 %) a snadného přemísťování (54 %). Menší nadšení už panuje u přesvědčení, že autonomní vozidla jsou cenově výhodnější (42 %), ekologičtější (41 %) a bezpečnější (41 %).


Mohlo by vás zajímat: Globální zajišťovací kapitál na rekordní úrovni


V posledně jmenovaném parametru jsou Němci skeptičtější než průměr všech 28 oslovených zemí, který činil 51 %. Naopak ještě ostražitější ohledně bezpečné jízdy jsou Američani (38 %), Francouzi (34 %) a Britové (33 %). Vysoké důvěře se těší autonomní vozy u Italů (53 %) a Poláků (58 %).

A typicky „německá“ odpověď přišla i na otázku, zda autonomní auta zrychlí provoz. V zemi vyrábějící svižná auta různých značek a mírného omezování maximální rychlosti na silnicích na urychlení jízdy věří jen 30 % dotázaných…

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články