Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitelka D.A.S. Jitka Chizzola


			Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitelka D.A.S. Jitka Chizzola
31.12.2015 Spektrum

Jako každý rok, i letos naše redakce oPojištění oslovila přední osobnosti českého pojistného trhu, aby svým pohledem zhodnotily rok 2015 z pohledu vývoje pojistného trhu a nastínily změny, které se budou dotýkat roku 2016. Za uplynulý rok 2015 byla nejdůležitější událostí asi změna zákona č. 277/2009 Sb., o pojišťovnictví, která se však nekonala.

Tentokrát na otázky odpovídá generální ředitelka D.A.S., Mgr. Jitka Chizzola.

1) Můžete v krátkosti zhodnotit změny, které se na trhu tento rok staly, a jaký měly dopad na pojišťovny i trh?

Pozitivně se projevilo oživení ekonomiky, což bylo vidět obzvláště v segmentu podnikatelského pojištění. Hospodářský růst a ochota lidí a firem zodpovědně investovat je byla zkrátka vidět. Spíše negativní dopad na trh a spotřebitele podle mého názoru měla přetrvávající histerie kolem novely zákona o pojišťovnictví a regulace provizí v životním pojištění. 

2) Jak se bude pojišťovnictví vyvíjet v roce 2016?

Nejsem si jistá, jestli dojde k nějakým významným změnám. Záležet bude jistě na tom, jestli bude schválena novela zákona o pojišťovnictví a novela zákona o distribuci pojištění. To by mohlo poklidné vody českého pojistného trhu trochu rozvířit.

3) Jak Vaše společnost bojuje s pokulhávající finanční gramotností klientů?

Pro nás má finanční gramotnost klientů zvláštní rozměr také v tom, že bojujeme i s nízkou právní gramotností české populace. Lidé příliš nevnímají právní rizika svého jednání a podnikání a mají spíše tendenci ho podceňovat. Zaměřujeme se proto na rozšiřování právního povědomí lidí a budeme s tímto tématem intenzivně pracovat v rámci naší marketingové komunikace.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články