S&P bude při ratingu zohledňovat i kybernetická rizika


			S&P bude při ratingu zohledňovat i kybernetická rizika

Jedna z předních světových ratingových agentur – Standard & Poor´s (S&P)  – oznámila, že spojila síly se společností Guidewire Software, Inc., aby využila jejích znalostí kybernetického rizika a kvality jejích analytických nástrojů při tvorbě příslušného globálního ratingu, který poskytuje pohled na kritické faktory kreditního rizika daného podniku.

Chris Heusler, výkonný obchodní ředitel v divizi Global Ratings ratingové agentury S&P, uvedl: „Dlouhodobě považujeme kybernetické riziko za důležité riziko a tento přístup byl dobře přijat našimi zákazníky, investory a širším trhem. Naše partnerství se společností Guidewire a jejich analytickým týmem pro kybernetické riziko posouvá náš postup na vyšší úroveň. Jejich přístup ke kybernetickému riziku doplňuje náš nabízený produkt „Rating360“ a může být využit v rámci celého S&P Global.“

Kybernetická bezpečnost má vzrůstající význam v rámci podnikatelského rizika a kybernetická narušení mají takový potenciál, že mohou vyvolat reálné a významné poruchy v podnikání i finanční ztráty a vést k poškození dobré pověsti daného podniku. Kybernetickou kriminalitu se nevyplatí podceňovat. Její dopad na globální ekonomiku je odhadován v rozmezí od 250 mld. USD do 1 bilionu USD.  Skutečností ovšem je, že mnohé společnosti si nejsou vůbec vědomy rozsahu jejich vystavení kybernetickým útokům.


Mohlo by vás zajímat: Německo: Co přináší nový zákon o cestování pro turisty?


Za účelem poskytnutí dodatečné transparentnosti bude zesíleno hodnocení dané společnosti na základě ratingu S&P a také na základě zkoumání kybernetického rizika společností Guidewire. Ta využívá unikátní nástroje, které kombinují sběr údajů přes internet, principy kognitivního učení a dokonalého modelování ekonomického rizika.

Arvind Parthasarathi ze společnosti Guidewire k tomu dodal: „Jsme nadšeni spoluprací se S&P Global Ratings, protože tak můžeme poskytnout více znalostí a transparentnosti trhu. Postup regulace a vývoj kybernetického rizika činí důležitějším než kdy dříve, aby podniky všech velikostí, ze všech oborů a teritorií lépe rozuměly dopadům, které mohou mít kybernetická rizika na jejich podnikání.“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články