Pojišťovna Generali přidává k majetkovému pojištění chytrá čidla


			Pojišťovna Generali přidává k majetkovému pojištění chytrá čidla

Po České pojišťovně i Generali vstoupila do oblasti internetu věcí. Klientům v rámci zaváděcí nabídky přináší technicky propracované řešení v podobě chytrých čidel. Ta jsou schopna monitorovat buď pohyb, nebo hlásit únik vody.

„Rozhodli jsme se, že poskytneme klientům takové řešení, které bude skutečně užitečné. Čidla na bázi internetu věcí jsou vítaným krokem, jak mohou technologie rozvíjet oblast pojišťovnictví. Podstatné je, že za první čidlo, které si klient vybere, nemusí platit. Děláme tak zásadně vstřícný krok k tomu, abychom tuto technologii udělali dostupnou pro všechny zájemce,” vysvětluje David Vosika, člen představenstva pojišťovny Generali. Na každé další čidlo přitom Generali poskytuje slevu 50 %.


Mohlo by vás zajímat: Česká pojišťovna vstupuje do oblasti internetu věcí


Technologické zázemí

Pokud si zájemce vybere z několika variant či kombinací majetkového pojištění, může získat nejen jedno čidlo dle svého výběru, ale také jeho bezplatný provoz zhruba na dva měsíce. Klienti nejsou vázáni nutností čidla používat. Mohou je vyzkoušet a rozhodnout se, zda budou čidla dále používat. Aktivovat je mohou kdykoliv uznají za vhodné. „Technologie běží na rádiové síti NarrowBand IoT, která garantuje 99,9 % pokrytí Česka. I to je důkaz, že jsme vybírali řešení tak, aby bylo vhodné pro použití na jinak hůře dostupných místech,” upřesňuje David Vosika.

„Výhodou obou čidel je, že nepotřebují ke své činnosti WiFi ani mobilní připojení a na baterie vydrží fungovat roky. Díky využití sítě NB IoT od společnosti Vodafone je možné čidla využít nejen v takových místech jako jsou sklepy, chaty, garáže, ale také kdekoliv v terénu například pro detekci neoprávněné manipulace s včelími úly,“ vysvětluje Pavel Plachký, zakladatel firmy Senzoor. 


Mohlo by vás zajímat: Pětina zákazníků neplatí včas. Firmy zpřísňují své platební podmínky


Široké využití

„Čidla nabízíme bez loga tak, aby nenápadně zapadla do každé domácnosti a nerušila. Jejich využití je přitom skutečně velmi rozmanité a záleží do značné míry na fantazii jejich vlastníka,” dodává David Vosika.
Pohybové čidlo rozpozná manipulaci s předmětem, na kterém je umístěno. Je tak možné ho umístit například na vnitřní rám oken či dveří. Stejně jako najde uplatnění při přichycení třeba na zahradní sekačku v garáži, vstupní dvířka pro domácí mazlíčky nebo položením do kapsy dveří v autě.

Záplavové čidlo reaguje při kontaktu s vodou. Umí tak rychle detektovat unik vody z prasklé hadice u umyvadla nebo pračky, stejně jako v případě protečení bojleru nebo u poškozené trubky hlavního přívodu vody na chalupě. Dokáže tak například předejít vysokým účtům za uniklou vodu nebo vytopení sousedních bytů.


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2018 v Česku dle oPojištění.cz


Levný provoz

Provoz čidla funguje na bázi kreditů. Každý den zapnutého čidla stojí 1 kredit, jeho cena začíná od 1 Kč. Pokud čidlo není zapnuté, za jeho provoz se neplatí. V případě poplachu odchází na zvolená čísla buď SMS (zpoplatněno) nebo e-mail či push notifikace z mobilní aplikace. Uživatel čidla získá svůj vlastní účet, do kterého si přidává jednotlivá zařízení.

Spuštění čidla přitom představuje snadné intuitivní řešení, které jeho uživatel hravě zvládne. Stačí se online zaregistrovat a založit si účet. Mobilní i webová aplikace poskytuje přehled událostí na čidlech a slouží také k jejich obsluze (zapnutí/vypnutí) a správě kontaktů.

Dostupnost a servis

Čidla si mohou klienti objednat v rámci zaváděcího režimu na vybraných obchodních místech Generali ( http://www.generali.cz/cidla ). Samotné doručení senzorů do jejich nového domova je zdarma, klienti mohou vybírat ze služeb České pošty nebo Zásilkovny.

Veškerý servis čidel zajišťuje český výrobce Senzoor, uživatelé tak mají k dispozici zákaznickou linku nebo webové formuláře

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články