Pojišťovna VZP byla oceněna Národní cenou ČR za CSR


			Pojišťovna VZP byla oceněna Národní cenou ČR za CSR

Pojišťovna VZP byla oceněna Národní cenou kvality ČR v programu Společenská odpovědnost – udržitelnost. Předání ceny se uskutečnilo 28. 11. 2017 na slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana, předsedy Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha a ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka.

Národní cena kvality je považována za jedno z nejprestižnějších ocenění, které lze získat. Podle stejné metodiky je udělována ve více než 80 zemích světa. Garantem Národní ceny kvality ČR je poradní orgán vlády Rada kvality České republiky zaměřený na podporu rozvoje řízení a uplatňování národní politiky kvality.

Národní cena ČR za CSR a udržitelný rozvoj byla nově vyhlášena a je zaměřena na čtyři oblasti People, Planet, Profit a Products. Hodnotící schéma je založeno na sebehodnocení organizace a na hodnocení na místě externími hodnotiteli.


Mohlo by vás zajímat: Konference FINfest: Příležitosti a výzvy roku 2018


„V loňském roce jsme se poprvé přihlásili do Národní ceny kvality ČR (program START Plus – Úspěšná organizace), tudíž jsme měli představu o náročnosti a obsáhlosti modelu nezávislého externího hodnocení. Výsledkem celého procesu není pouze certifikát, ze kterého máme samozřejmě nesmírnou radost, ale zejména je pro nás přínosná nezávislá zpětná vazba o stavu udržitelnosti a CSR v naší pojišťovně. To je totiž cesta k trvalému zlepšování”, vysvětluje Robert Kareš, předseda představenstva Pojišťovny VZP.

„Velmi kladně jsme byli hodnoceni za zapojení zaměstanců a šíři dobročinných aktivit, které podporujeme nebo sami organizujeme. V průběhu hodnocení jsme si rovněž uvědomili, jaká jsou slabší místa našeho dobročinného programu a co by se dalo ještě vylepšit. Nyní budeme zpracovávat připomínky a rozvíjet program tak, aby naše pomoc byla ještě efektivnější než doposud”, dodává Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP.

Zdroj: Pojišťovna VZP, a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články