Pojišťovna VZP je generálním partnerem sanitky pro Afriku


			Pojišťovna VZP je generálním partnerem sanitky pro Afriku
23.7.2018 Tiskové zprávy

Víc než polovinou potřebné částky přispěla Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP), na sanitku pro Centrum Narovinu, které provozuje komunitní centrum Ostrov Naděje na ostrově Rusinga na Viktoriině jezeře v Keni. Sanitka bude zajišťovat dopravní spojení domorodců s nejbližší nemocnicí.

Pojišťovna VZP přispěla částkou 230 tisíc korun, přičemž speciálně upravená terénní sanitka stojí zhruba 450 tisíc korun. Symbolický šek převzal Jan Daneš, obchodní a marketingový ředitel TEPfactoru od marketingové managerky Jarmily Bílkové.

„Jsme vděční Pojišťovně VZP za štědrou podporu, která nám umožní co nejrychleji splnit náš cíl a poskytnout obyvatelům komunitního centra přístup ke kvalifikované lékařské péči,“ řekl Jan Daneš.

Zdravotní klinika komunitního centra poskytuje pouze základní péči, má laboratoř a porodní sál. Její personál zajišťuje péči pacientům s HIV a tuberkulózou, prevenci a vakcinaci, není zde ale operační sál, ani specializovaní lékaři – k nim je nutné pacienty převážet do nemocnice vzdálené padesát kilometrů, což bez speciální sanitky často končilo tragicky.


Mohlo by vás zajímat: Zákon o distribuci pojištění prošel Senátem. Míří k prezidentovi


TEPfactor organizující teambuildingové aktivity, dlouhodobě podporuje různé charitativní projekty včetně Centra Narovinu. „Proto jsme se rozhodli uspořádat charitativní sbírku na pořízení sanitky do Afriky,“ vysvětluje Jan Daneš.

„Společenská odpovědnost je součástí naší firemní kultury a podpora přístupu k lepší zdravotní péči je naše každodenní role. Proto jsme se rádi stali partnerem dobré myšlenky,“ uzavírá Jarmila Bílková, marketingová managerka PVZP.

Zdroj: Pojišťovna VZP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články