Sklenička vína za sto tisíc? Allianz alkohol v krvi řidičů netoleruje


			Sklenička vína za sto tisíc? Allianz alkohol v krvi řidičů netoleruje
20.11.2019 Tiskové zprávy, Škody

Blíží se období Adventu, vánočních večírků a setkání s přáteli i rodinou. Málokdo si ale poté, co si u večeře „přiťukne“ jednou skleničkou a následně usedne za volant, uvědomí, že mu za to v zemi s „nulovou tolerancí“ hrozí nejen vážný postih od policie, ale že se mu tento čin může i hodně prodražit. Allianz pojišťovna jenom za letošní rok vymáhala zpět pojistné plnění v souvislosti s jízdou pod vlivem alkoholu ve 192 případech v celkové částce téměř 26 milionů korun.

„Průměrná částka regresu za alkohol v krvi se letos pohybuje kolem sto třiceti pěti tisíc korun. Celkový postih ale může být ještě vyšší a odvíjí se od konkrétní výše napáchané škody. Výjimkou nejsou ani milionové částky,“ vysvětluje Michaela Sitárová z oddělení regresů Allianz pojišťovny.

Pojišťovny fungují na principu nahodilosti a pomáhají klientům ve statisticky nepravděpodobných svízelných situacích. Co způsobuje alkohol v krvi řidičů, se ovšem ví naprosto přesně –  a pravděpodobnost nehody závratně stoupá. Toto riziko tak najdete ve výlukách autopojištění po celém světě. Také Allianz může v těchto případech pojistné plnění krátit nebo zcela zamítnout.


Mohlo by vás zajímat: Nejvyšší kontrolní úřad kritizuje vládu. Chybí zásadní opatření pro boj se suchem


Aby oběti nehod a další poškozené strany nezůstaly bez pomoci, škody z povinného ručení klientů jim Allianz samozřejmě vyplatí. Částečnou či plnou náhradu pak pojišťovna zpětně vymáhá po vinících. Tzv. „regresy“ kvůli alkoholu za volantem tvoří v rámci povinného ručení dlouhodobě přes polovinu regresovaných případů.

„Upřímně mi přijde nepochopitelné a troufalé, když řidič pod vlivem alkoholu způsobí vážnou dopravní nehodu, při které například usmrtí člověka, a poté se ještě domáhá snížení dlužné částku,“ doplňuje Sitárová.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Jen tak dál.

Jiří Hrabovský,  26. 11. 2019

Alkohol za volant nepatří a když si někdo dovolí řídit auto ožralý, tak ať nese veškeré následky.

RSS

Související články