Velký úspěch místopředsedkyně představenstva UNIQA Lucie Urválkové


			Velký úspěch místopředsedkyně představenstva UNIQA Lucie Urválkové
15.11.2018 Tiskové zprávy

Významný výsledek si připsala místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka UNIQA pojišťovny Lucie Urválková, která byla začátkem listopadu vyhlášena v tradiční prestižní anketě měsíčníku Forbes mezi 111 nejvlivnějšími ženami v České republice.

Stojí v čele důležitých úřadů, významných podniků a každý den točí kormidlem této země. Forbes přinesl začátkem listopadu celkem 111 jmen dam, jejichž jména jsou letos často skloňována. Přehlídka ukázala, že ženy v Česku stojí v popředí a dokážou, co si zamanou. Tedy přinejmenším ty, které si za svým snem systematicky jdou.

A v tomto seznamu se ocitla i Lucie Urválková, řídící finance české i slovenské UNIQA. Experti spočítali, že loni hospodařila s částkou převyšující 15 miliard korun. Její jméno bylo vybráno z long listu 300 velkých ženských osobností a zařazeno na celkovou 60. příčku.


Mohlo by vás zajímat: Zemědělské pojištění v roce 2018. Jak na dotace?


Lucie Urválková absolvovala Slezskou univerzitu v Karviné, a poté spojila svou kariéru na řadu let s auditem a poradenstvím. Působila v konzultačních firmách „velké čtyřky“ a kromě jiného se specializovala na oblast pojišťovnictví. Propracovala se postupně až na pozici manažerky finančního poradenství pro střední a východní Evropu, kde pomáhala českým i zahraničním korporátním klientům.
Uplynulých jedenáct let strávila nejprve v české UNIQA pojišťovně, a od roku 2014 současně i ve slovenské UNIQA poisťovni. Pracuje jako místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka (CFO). Během jejího působení dosáhly obě společnosti při zhodnocování rezerv historicky nejvyšších zisků. Pracuje s týmem okolo 150 lidí. V uplynulých letech byla opakovaně zvolena mezi nejvýznamnější manažerky (TOP ženy Česka). Angažuje se v Klubu manažerek a Klubu finančních ředitelů. Působí i jako mentorka pro juniorní manažerky. Je matkou šestiletého syna.

Zdroj: UNIQA pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články