Speciální truck UNIQA prověřuje kondici zaměstnanců


			Speciální truck UNIQA prověřuje kondici zaměstnanců
8.10.2018 Tiskové zprávy

Koncern UNIQA Insurance Group má ambici profilovat se jako silný partner v oblasti zdravotního pojištění a komplexní péče o zdraví, přičemž hodlá nabízet nejen pojistné produkty, nýbrž všestranný servis. Jedním z počinů je speciální UNIQA Mobile HealthCheck – program péče o zdraví pro zaměstnance prováděný kdekoli v Rakousku přímo na jejich pracovišti. Umožňuje to pojízdná „zdravotní stanice“ vybudovaná v návěsu velkého trucku.

Podnik, který má zájem poskytnout svým zaměstnancům možnost ověřit si kondici nebo aktuální zdravotní stav, se postará jen o načasování, interní komunikaci a určí místo, kde bude moci náklaďák s pojízdnou ordinací parkovat. Vše ostatní už přebírá speciální tým UNIQA Mobile HealthCheck.

UNIQA soustředila různé zdravotní služby do návěsu velkého trucku. Náklaďák se skládá z tahače a dvou moderně vybavených boxů o ploše 70 metrů čtverečních. Vozidlo má vlastní zásobování elektrickou energií, klimatizaci, a může být upraveno i do bezbariérové podoby. Osvětlení a podlahové vytápění se postarají o příjemnou atmosféru uvnitř.

Vyberte si vyšetření

Na výběr mají zájemci z řad rakouských zaměstnavatelů tři různé moduly vyšetření pro své zaměstnance:

  • Fitness profil, během něhož prověří odborníci vytrvalost, klidové EKG, pohyblivost a koordinaci. Současně je klientovi změřen body-mass-index (BMI), krevní tlak a prověří se držení těla i stav vnitřního stabilizačního svalstva. Na dalším stanovišti se provádí screening páteře.
  • Program Záda, jenž se soustředí na zdravá záda, která při sedavém zaměstnání trpí. Nejprve se zkoumá držení těla a pohyblivost, dále schopnost udržení rovnováhy a správné tvarování páteře.
  • Program Prevence, který zahrnuje screening hlavních orgánů v těle pomocí ultrazvuku, testování rizika cukrovky, vyšetření očí, spirometrii a také vyšetření zaměřené na arteriosklerózu (cévní zátěž).

Profi tým
Na palubě zdravotního trucku se o klienty postará tým 18 osob: profesionálové z řad lékařů, koučů a asistentů. Každý zaměstnanec se dočká individuální péče a obdrží v osobním shrnujícím pohovoru na konci vyšetření informace a tipy ke svému zdravotnímu stavu, doporučení ohledně životního stylu a prevence zátěží a onemocnění. Tým dokáže vyšetřit až 100 osob za den.

Zdroj: UNIQA pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články