UNIQA pojišťovna vzrostla za první pololetí 2018 o 7 %


			UNIQA pojišťovna vzrostla za první pololetí 2018 o 7 %

Za prvních šest měsíců tohoto roku předepsala UNIQA na pojistném celkem 3,509 miliardy korun a posílila o 7,1 %. Na bázi APE, tj. s poměrným započtením jednorázového životního pojištění na bázi deseti let, předepsala UNIQA 3,484 miliardy korun a vzrostla o 6,9 % (celý trh ČR: +4,5 %). 

Tempo růstu pojišťovny tak meziročně výrazně posílilo. Svůj tržní podíl navýšila UNIQA na hodnotu 5,3 % a řadí se mezi tři nejdynamičtější velké pojišťovny v České republice.

Většinová část pojistného (84 %) připadla na neživotní segmenty. Ty vykázaly růst předepsaného pojistného o 8,5 % na celkových 2,942 miliardy korun. Neživotní pojistné UNIQA bylo druhé nejrychleji rostoucí mezi největšími pojišťovnami a tržní podíl UNIQA v neživotních odvětvích narostl už na 6,7 % (7. místo na trhu).


Mohlo by vás zajímat: Poradenství v číslech: Pool a MLM (počty PPZ)


Rekordně se dařilo v povinném ručení (+22 %), a dvojciferně rostla i další odvětví: havarijní pojištění (+15 %), cestovní pojištění (+17%) a pojištění domácností a rodinných domků (+15 %). Pozitivní výsledky zrcadlí aktuální silnou kondici ekonomiky a příznivé investiční i nákupní naladění spotřebitelů.

Životní pojištění přispělo celkem 567 miliony korun a zůstalo na podobné úrovni jako za srovnatelné loňské období. Jednorázově placené životní pojistné za prvních šest měsíců meziročně vzrostlo (+27 %) díky dobře přijaté tranši z jara 2018. 

Tento výsledek vyčníval i v tržním srovnání – UNIQA zaznamenala druhé nejvyšší tempo růstu jednorázů, i když z nízkého základu. Běžně placené pojistné, které je pro UNIQA nosnou částí, nepatrně oslabilo (o 3,7 milionu korun). Celkový tržní podíl UNIQA v životním odvětví činil i nadále
2,5 %.


Mohlo by vás zajímat: Pozitivní zprávy: Globální růst sazeb již po tři kvartály


Celková škodovost byla na úrovni 56,6 %, čímž si oproti loňsku UNIQA polepšila o více než 2 %. Nejvyšší úroveň se letos projevovala znovu v havarijním pojištění a v pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel. Poměrně vysoká byla opět i v pojištění obecné odpovědnosti, zejména v souvislosti s průběžným růstem průměrného pojistného plnění.

Ve kmeni UNIQA pojišťovny bylo ke konci června 2018 celkem 890 900 pojistných smluv - meziročně o výrazných 9,4 % více. Nejvíce přibylo nových smluv povinného ručení (+16,5 %). To znamenalo současně nejvyšší dynamiku mezi velkými pojišťovnami nabízejícími povinné ručení (celkem jich je nyní v ČR 13). Za poslední 2 roky přibylo UNIQA pojišťovně v tomto segmentu na 30 % nových zákazníků.

Zdroj: UNIQA pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články