UNIQA podporuje startupy v oblasti digitálního zdraví


			UNIQA podporuje startupy v oblasti digitálního zdraví
19.6.2018 Tiskové zprávy

Koncern UNIQA ve spolupráci s farmaceutickou firmou Pfizer společně podpořily v uplynulých měsících deset startupů v rámci mezinárodního akceleračního programu Health Hub ve Vídni.

 Cílem je identifikovat perspektivní projekty na poli digitálního zdraví, do nichž by skupina UNIQA mohla investovat v rámci své ambice profilovat se jako silný partner v oblasti zdravotního pojištění a komplexní péče o zdraví. Z prvního „turnusu“ podpory vyšel jako vítěz britský ThinkSono zaměřený na diagnostiku cévních trombóz.

Během první etapy získalo podporu celkem deset mladých firem. Rozvíjely své aktivity v rámci mezinárodního akceleračního programu Health Hub Vienna. Ten je provozován mimo jiné Lékařskou univerzitou (MedUni) a Technikou univerzitou ve Vídni. Je zaměřen na vědy spojené s životem a zdravím člověka. Každoročně pomáhá 20 až 25 startupům, aby byly schopny vstoupit na trh a připravit se na výzvy, které na ně čekají v oblasti byznysu.


Mohlo by vás zajímat: Žijeme na skvělém místě, nevěříte?


Prvním vítězem z akceleračního programu pro HealthTech ze strany UNIQA a Pfizer  byl vyhlášen v minulých dnech ThinkSono z Velké Británie. Firma přinesla software k rychlé a úsporné diagnostice cévních trombóz – zdravotní komplikace, která člověka ohrožuje na životě, není-li včas rozpoznána.

Vedle vítězné firmy byly ve hře i jiné subjekty zabývající se například personalizovanou elektronickou terapií bolesti nebo elektronickou databází pacienta a výměnou digitálních informací v léčebném procesu. Tři startupy byly z Rakouska, zbývajících sedm z jiných evropských zemí (Švýcarska, Španělska, Rumunska nebo Německa).


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Kdyby se takhle chovaly pojišťovny…


„Žít bezpečně, lépe, dlouho. To je ambiciózní příslib, který dává UNIQA svým zákazníkům. Proto zcela cíleně podporujeme startupy z oblasti péče o zdraví, jež hledají nové cesty,“ komentoval poslední vývoj Alexander Bockelmann, člen představenstva UNIQA Rakousko.

„Startupy jsou nositeli inovací. My pro ně vytvoříme rámec, v němž mohou rozvíjet své nápady a posunovat je směrem k praxi. Jsme připraveni do těch nejlepších myšlenek investovat,“ doplnil vizi UNIQA na poli HealthTechu Andreas Nemeth, jednatel specializované společnosti UNIQA Ventures a spoluiniciátor HealthHubu ve Vídni.

Další turnus začíná v září. Nyní se o účast ucházejí opět startupy z celé Evropy a Izraele. Vrcholem bude Health.Pioneers konference 10. října ve Vídni, kde budou firmy aktivní v Health Hubu Vienna prezentovat své ideje a řešení širokému publiku.

Zdroj: UNIQA pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články