BaFin udělil pojišťovací povolení společnosti Getsafe


			BaFin udělil pojišťovací povolení společnosti Getsafe
7.12.2021 InsurTech, Zahraničí

Během podzimu se udál další zajímavý podnikatelský posun pro InsurTech společnost Getsafe se sídlem v Heidelbergu. Tímto posunem se rozumí to, že jí bylo uděleno BaFin (Spolkový ústav pro dohled nad finančními službami) povolení k provozování majetkového a úrazového pojištění. Jde tak o prvního nově povoleného v zásadě majetkového pojistitele v Německu od té doby, kdy BaFin zpřísnil na počátku tohoto roku požadavky na nová povolení k pojišťovací činnosti pro InsurTechs, respektive digitální pojistitele.  

Podle významného německého deníku Handelsblatt požádal tento heidelberský startup o příslušné povolení již v minulém roce. Mezi první nabízené pojistné produkty má patřit (obecné) pojištění odpovědnosti, pojištění domácnosti a také pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou psem.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Co může po volbách „zatopit“ pojistnému sektoru?


Pro BaFin bylo důležité, že Getsafe se pohybuje v pojišťovacím byznysu se ziskem a do ziskové zóny dostává aktuálně i nové zaváděné typy pojištění. BaFin prý chtěl též doložit, že Getsafe disponuje dostatečným vlastním kapitálem, aby mohl investovat do růstu a dalšího rozvoje IT systémů. Muhyddin Suleiman, předseda představenstva nového majetkového pojistitele, dodal, že v budoucnu hodlají zkrátit dobu vyřizování škodných událostí a poskytovat přes aplikace více služeb.    

Je zajímavé, že tento heidelberský insurtech teprve na počátku října 2021 rozšířil tzv. sérii B svého financování o bezmála 55 mil. EUR na 80 mil. EUR. K novým investorům náleží například některé z velkých rodinných firem z Německa a Švýcarska, jako například Abacon Capital. Dosavadní investoři, jako Earlybird, CommerzVentures a Swiss Re, se zúčastnili i tohoto nového kola financování.  


Mohlo by vás zajímat: Vývoj povinného ručení 2021: Dynamika růstu pojistného výrazně zpomaluje!


Pojišťovna zdůraznila, že získané peníze půjdou hlavně do růstu.  V příštích 24 měsících chce pojišťovna Getsafe zdvojnásobit počet zaměstnanců na 300 a vstoupit na jiné evropské pojistné trhy (francouzský, španělský, italský a nizozemský; o vstupu do Rakouska se jedná). Kromě toho chce Getsafe připravit další pojistné produkty a vyvinout nové prvky pro aplikace. Další část finančních prostředků má posílit kapitálové vybavení samotného majetkového pojistitele.

Udělení tohoto povolení bylo podle německého deníku Süddeutsche Zeitung pro tradiční německé pojistitele překvapivé.[1] Většina z nich prý věřila, že útok nově vstupujících společností na pojistný trh byl odražen. V Německu existuje mnoho InsurTechs, ale povolení k provozování pojišťovací činnosti mají toliko některé firmy. Mezi ně patří Element, Coya, Neodigital a nyní tedy Getsafe. Na závěr dodejme, že na zahraničních informačních portálech se objevila též informace, že pojišťovna Getsafe má uzavřenou zajišťovací smlouvu se Swiss Re.


[1] www.sueddeutsche.de/wirtschaft/getsafe-start-up-insurtech-versicherung-1.5447780

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články