Technologie Mojito připojí k T-Mobilu i vaše starší auto


			Technologie Mojito připojí k T-Mobilu i vaše starší auto

Český T-Mobile testuje pro skupinu Deutsche Telekom technologii pro připojení automobilů. Využívá k tomu platformu kanadské společnosti Mojito – hardwarové řešení, které bude funkční i pro starší modely automobilů.

Český T-Mobile testuje pro skupinu Deutsche Telekom technologii pro připojení automobilů. Využívá k tomu platformu kanadské společnosti Mojito – hardwarové řešení, které bude funkční i pro starší modely automobilů.

Mojito je jako řešení používáno pro připojené automobily a součástí strategie rozvoje internetu věcí, kterou na veletrhu MWC 2016 v Barceloně, prezentoval Deutsche Telekom. Komerční řešení chce T-Mobile v české republice uvést do provozu ještě v tomto roce.

Celoevropsky certifikované Mojito funguje jako hardwarové řešení napojené na OBD diagnostiku automobilů, včetně automobilů starších modelů, od roku výroby přibližně 2001, jejichž součástí je i již zmiňovaný OBD konektor.


Čtěte také: Samsung ohlídá vás i váš vozový park s novým produktem Connect Auto


 

V praxi to funguje tak, že do OBD portu se připojí malá „krabička“ o velikosti zhruba 50 × 40 × 30 mm s vloženou datovou SIM kartou. Zařízení pak komunikuje skrze datovou kartu se zašifrovaným bezdrátovým připojením s Mojito cloudem. Řidiči tedy ke svým datům přistupují prostřednictvím aplikací pro iOS a Android.

Mojito krabičkaMojito konektor

Aplikace dává informace o technickém stavu vozidla prostřednictvím rychlé diagnostiky. Ukazuje stav kapalin, připomene pravidelnou údržbu, STK, upozorní, když v autě něco nebude fungovat, jak má, eviduje knihu jízd, vyhodnotí ekonomickou jízdu, může vozidlo navigovat, najít bezplatné parkoviště, upozorňuje i na poškození zaparkovaného vozu, na odtah, nebo pohyb vozu. Během uvedení do komerčního užívání, bude aplikace převedena také do češtiny.

Mojito I

Mojito IIMojito IIIMojito IVMojito VMojito VI

Zdroj: MobilMania.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články