Brexit: Hiscox si vybral Lucembursko


			Brexit: Hiscox si vybral Lucembursko
1.6.2018 Zahraničí

Řada světových pojišťoven reaguje na Brexit zřízením nového sídla v Lucembursku. V dubnu 2018 zveřejnila své záměry například AIG a po ní Hiscox. Nová lucemburská společnost Hiscox zřízená pro působení v EU27 má začít s provozováním pojišťovací činnosti od 1. ledna 2019. Bude mít sídlo v prestižní čtvrti Kirchberg, kde se nacházejí též některé instituce EU.

Nová lucemburská Hiscox S.A. má kapitál ve výši 5,4 mil. EUR. Relativně nízká kapitalizace se vysvětluje tím, že pro pojišťovací společnost v Lucembursku stačí podle právních předpisů malý vlastní vrub. Většina obchodu bude totiž směřovat prostřednictvím zajišťovacích cesí na různé společnosti skupiny Hiscox na Bermudách, jež jsou osvobozené od daně.

Od příštího roku však Hiscox S.A. nebude aktivní jen v oblasti nového obchodu. Současně má tato lucemburská dceřiná společnost převzít technické rezervy z pojistného kmene skupiny Hiscox ve 27 členských státech EU.


Mohlo by vás zajímat: Cardif Pojišťovna 2017: Výrazné zlepšení výsledků


Nová společnost mimoto zřídí v členských státech EU jednotlivé pobočky a převezme tamní dosavadní pojišťovací aktivity Hiscox, které byly doposud provozovány přes syndikáty Lloyd´s. Díky nastávající restrukturalizaci Hiscox by tak mohl Lloyd´s pozbýt část svého obchodu v EU.

Předsedkyní představenstva je německá právnička Andrea Schmid, která ještě nedávno pracovala v lucemburské pobočce americké advokátní kanceláře Baker & McKenzie v oblasti pojišťovacího poradenství s hlavním zaměřením na vývoj pojistných produktů, compliance, fúze a akvizice a Run-off. Současně vede úsek právo a compliance pro celou Evropu. Ze společnosti Axa Art přechází do nové společnosti Hiscox Stefanie Breydel de Groeninghe, aby vybudovala větší pojistný kmen v pojištění výtvarných děl a sbírek.


Mohlo by vás zajímat: Konference ČAP: Role pojišťovnictví v kyber prostředí


Společnost Hiscox je usídlena na Bermudách a je mezinárodním specializovaným pojistitelem, který upisuje širokou škálu rizik v oblasti pojištění osob a pojištění podnikatelů.  Má za sebou dlouhou a úspěšnou historii a její expertní síla je zvláště v pojišťování budov, domácností, včetně cenných věcí a sbírek. 

Například ve Spojeném království (UK) má Hiscox v pojistném kmeni 60 000 budov. Podnikatelům umí ušít pojištění na míru a díky tomu v UK tato pojišťovací společnost pojistila více než 150 000 malých a středních podniků. Hiscox London Market upisuje zatím mezinárodní obchod přes pojišťovací trh Lloyd´s. V rámci skupiny Hiscox je realizováno i zajištění a společnost Hiscox Ltd. zaujala v roce 2016 podle hrubého zajistného 44. místo mezi největšími světovými zajišťovnami.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články