Britští pojistitelé rozšiřují závazky učiněné klientům


			Britští pojistitelé rozšiřují závazky učiněné klientům
19.10.2020 Zahraničí

Závazky či přísliby učiněné členy Asociace britských pojistitelů (ABI) vůči klientům, aby je podpořili v průběhu koronavirové krize, byly prodlouženy až do 31. října 2020.

V platnosti zůstává případ, že zaměstnanci, kteří pracují z domova, nebo zaměstnanci, kteří v důsledku COVID-19 jezdí na pracoviště, nemusejí kontaktovat své pojistitele za účelem aktualizace nebo rozšíření pojistné ochrany. Jsou prostě kryti/pojištěni.


Mohlo by vás zajímat: 2Q 2020: Lloyd´s s mírnou ztrátou a PZU se solidním provozním ziskem


Majitelé zvířat v zájmovém chovu (jinak „domácích mazlíčků“) budou mít nadále prospěch z ujištění, že v případě nemožnosti využít veterinární služby nebude zrušena pojistná smlouva týkající se zvířat v zájmovém chovu. Pojistitelé budou také nadále flexibilní, pokud jde o pojistné podmínky požadující, aby dané zvíře bylo naočkováno nebo absolvovalo zdravotní kontrolu.

Pojistitelé přijali celou řadu závazků, jakmile došlo v březnu 2020 ve Spojeném království k utlumení nebo zastavení ekonomické aktivity. Tím vlastně uznali, že situace mnoha rodin je stresující a obtížná. Tyto závazky byly součástí balíčku podpůrných opatření britského pojišťovnictví, které zahrnují i rozšíření pojistné ochrany a darování 84 mil. GBP do podpůrného fondu pro COVID-19, aby byla poskytnuta pomoc těm, kteří byli krizí nejtvrději zasaženi.


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2019 v Česku dle oPojištění.cz


V případě závazků v pojištění budov a domácnosti a v autopojištění bylo v rámci členů ABI dohodnuto:

  • Podpořit ty, kteří potřebují oznámit pojistnou událost, a dělat přes mimořádné okolnosti vše možné pro pokračování likvidace škod.
  • Podpořit ty, kteří pracují z domova. Pokud se jedná o osobu normálně pracující v kanceláři a nyní v důsledku pandemie z domova, tak pojištění domácnosti a pojištění budov nebudou dotčena. Daná osoba nemusí kontaktovat svého pojistitele za účelem aktualizace příslušných dokumentů nebo rozšíření pojistné ochrany.
  • Podpořit ty, kteří užívají své vozidlo, aby pomohli komunitě, resp. obci. Jestliže je dobrovolně používáno vlastní vozidlo k přepravě léků nebo potravin s cílem podpořit jiné osoby, jež byly zasaženy COVID-19, tak pojistná ochrana nebude dotčena. To platí pro všechny kategorie dobrovolníků, kteří zareagovali na výzvu NHS (National Health Service – Národní zdravotní služba), a to včetně přepravování pacientů, vybavení nebo jiných významných dodávek.
  • Podpořit klíčové zaměstnance. Jestliže je práce dané osoby významná pro národní reakci na COVID-19 a tato osoba musí užívat svoje vlastní vozidlo, aby se dostala z pracovních důvodů kvůli dopadům COVID-18 na různá místa, tak pojištění této osoby nebude dotčeno, resp. tyto aktivity budou kryty. Také v tomto případě není nutné kontaktovat pojistitele za účelem aktualizace příslušných dokumentů nebo rozšíření pojistné ochrany.

Tyto závazky zůstanou v platnosti do 31. října 2020 s tím, že se počítá s jejich opětným přezkoumáním.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články