Jaké jsou strategické tahy Generali Deutschland?


			Jaké jsou strategické tahy Generali Deutschland?

Redakce portálu Versicherungswirtschaftheute (VWH) se zaměřila na strategii pojišťovny Generali Deutschland. V článku se upozorňuje, že přestavba a budování této společnosti má kontinuální charakter. Její nejnovější tahy však stojí za pozornost. Jde například o provedení fúze s pojišťovnou AachenMünchener v oblasti majetkového pojištění.

Spojení Generali Deutschland s pojišťovnou AachenMünchener má napomoci k posílení udržitelného růstového kurzu. Ambice Generali jsou podle portálu nebývale vysoké. V rámci globální strategie Generali 2021 je prý vytýčen opravdu ambiciózní cíl být největším prvopojistitelem v Evropě a také na německém pojistném trhu. Koncern Generali toho chce dosáhnout na základě ziskového růstu, kapitálových výnosů, inovací a též díky orientaci na zákazníka. Jde o jasnou výzvu pojišťovně Allianz.

Strategie 2021 by měla přivodit zvýšení tržního podílu v životním i majetkovém pojištění. Takový cíl by měl být dosažen pomocí jedinečné obchodní strategie, vysokých investic do značky Generali i vyváženého produktového portfolia.


Mohlo by vás zajímat: Průměrná mzda vzrostla reálně o 4,0 %. Jak je na tom pojišťovnictví?


Jedinečná obchodní strategie byla založena na integraci exkluzivního obchodu Generali do společnosti Deutsche Vermögensberatung (DVAG). I když byl registrován odpor části pojišťovacích zprostředkovatelů Generali Deutschland vůči tomuto kroku, tak tato pojišťovna je aktuálně spokojena, neboť ambiciózní integrační cíle byly v zásadě splněny. Nová společnost Allfinanz Deutsche Vermögensberatung AG zahájila činnost s 2500 poradci, takže do DVAG přešlo zhruba 90 % tržní síly exkluzivního obchodu Generali.

Spokojenost vyjádřila i druhá strana, tj. DVAG. Tato integrace prý pro ni byla významným velkým projektem. Pojišťovací zprostředkovatelé Generali měli prý možnost se seznámit s DVAG v rámci 600 informačních setkání a školení, jejichž těžiště bylo v jejich přesměrování na koncept kompletních finančních služeb, seznámení s rozsáhlou produktovou paletou a specifickou podporou obchodu. Po těchto akcích prý nastal v řadách bývalých pojišťovacích zprostředkovatelů Generali víceméně klid.


Mohlo by vás zajímat: ČAAS: Poslanec chce zabránit řidičům využívat předplacené asistenční služby


O fúzi Generali Deutschland s pojišťovnou AachenMünchener neproniklo na veřejnost v podstatě nic. Podle prohlášení Generali budou zaměstnanci obou společností těžit ze začlenění do nového velkého podniku. Fúze se uskutečnila počátkem října 2019 a činnost bude provozována pod názvem Generali Deutschland Versicherung AG.  Společnost DVAG začne okamžitě zprostředkovávat prodej jejích produktů. Pojistné kmeny spravované doposud pojišťovacími zprostředkovateli Generali přejdou do nově založené společnosti Dialog Versicherung AG. Samotný Giovanni Liverani, výkonný ředitel a předseda představenstva německé Generali, vidí tuto fúzi jako dokompletování úspěšné transformace Generali Deutschland.

Fakt, že přestavba a budování Generali Deutschland má kontinuální charakter, lze doložit projektem run-off[1] životního pojištění, prodejem či převedením obchodu na společnost DVAG, budováním společnosti Dialog a fúzí s AachenMünchener. Ale to není vše. V brzké budoucnosti mají prý vzniknout Generali Deutschland Lebensversicherung a Generali Deutschland Krankenversicherung, které pojmou končící AachenMünchener Lebensversicherung, popřípadě Central Krankenversicherung, což signalizuje silnou orientaci Generali Deutschland na rozvoj soukromého zdravotního pojištění.


[1] Pojišťovna v tzv. Run-off je podle GDV společnost, která již neuzavírá nové pojistné smlouvy.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články