Uber a Allianz startují celoevropské partnerství v pojištění


			Uber a Allianz startují celoevropské partnerství v pojištění
21.4.2020 Zahraničí

Allianz myslí na budoucnost. Zřídila velikou divizi zaměřenou na reality, neustále posiluje asijský obchod a v mnoha odvětvích pilně navazuje kooperace. Aktuálně s přepravní platformou Uber.

Společnost Allianz Partners, jednotka zaměřená na obchody B2B2C, a platforma zabývající se stále více formami mobility Uber uzavřely partnerství v pojištění elektrokol a elektrických koloběžek na evropském kontinentu. Jde o vozítka Jump: jezdci se na nich od nynějška pohybují s pojištěním odpovědnosti Allianz ve všech evropských zemích, kde je Jump aktivní.


Mohlo by vás zajímat: Otázky týkající se zpracování osobních údajů v souvislosti s pandemií koronaviru


Přední poskytovatelé služeb se tak spojili, aby poskytli pojistnou ochranu v mikromobilitě. V mnoha zemích navíc její rozsah přesahuje předepsaný rámec. Vozítka Jump červené barvy jsou už nyní populaci k dispozici v Německu, ve Francii, Velké Británii, v Itálii, ve Španělsku, v Portugalsku a v Belgii i Nizozemí.

Jump elektrokola a elektrokoloběžky jsou k mání přes rezervační aplikaci Uber. Nyní poskytují vedle robustní bytelné konstrukce uživatelům také pojištění. To je zahrnuto v každé jízdě automaticky bez extra platby a zajišťuje jezdce pro případ, kdy by jeho vlastní pojištění civilní odpovědnosti nebylo dostatečné nebo ho neměl sjednané.


Mohlo by vás zajímat: Co Evropané očekávají od úspor na důchod?


Claudius Leibfritz, člen představenstva společnosti Allianz Partners a šéf divize Automotive nový počin charakterizoval slovy: Jako globální firma podporujeme další rozvoj nových forem mobility našimi pojistnými řešeními na míru a s ním spojeným servisem. Spolu s Uberem zajišťujeme bezstarostný provoz pro jezdce a pro eventuálně poškozené osoby náhradu.“

Christoph Weigler, šéf německého Uberu, rovněž přivítal partnerství s Allianz: „Naše nová řešení a možnosti dopravy usnadňují lidem volbu, aby přesedlali z auta na elektrokola a koloběžky. A jejich bezpečnost je na prvním místě. Proto vítáme tuto iniciativu, která jim přináší klid a zajištění.“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články