Zajímavost: GDV otevírá portál o volných pracovních pozicích


			Zajímavost: GDV otevírá portál o volných pracovních pozicích
24.2.2021 Zahraničí

Celostátní svaz německého pojišťovnictví (GDV) zahájil v rámci iniciativy „Staň se pojišťovákem“ fungování online portálu s nabídkou volných pracovních míst. Tento portál obsahuje téměř 10 000 volných pozic v obchodě, a to pro mladé pracovníky v celém Německu.    

Předností tohoto portálu, který je výstižně nazýván Job-Atlas, je ta skutečnost, že uchazeči se mohou v podstatě okamžitě dozvědět, kde jsou v Německu hledány nové síly do obchodu. Musejí ovšem zadat před započetím vyhledávání místo, kde si přejí působit, nebo poštovní směrovací číslo a rovněž musejí vybrat vstupní úroveň, jako například učeň, duální student nebo osoba hodlající změnit povolání. Následně uvidí uživatelé portálu na mapě Německa volná místa vyznačená kuželkou. Tímto způsobem mohou uchazeči objevit vhodné pracovní místo v daném regionu.

Jak bylo již uvedeno, tak na novém portálu je k dispozici téměř 10 000 volných pracovních míst. Zajímavostí je, že systém funguje tak, že jsou pomocí příslušného vyhledávače (Meta-Crawler) přečteny inzeráty členů GDV a příslušných vzdělávacích portálů a portálů s nabídkou volných míst a automaticky jsou přesunuty do Job-Atlasu. Tato technologie mimoto zajišťuje, že zobrazené nabídky pracovních pozic jsou vždy aktuální.  


Mohlo by vás zajímat: Zklamání Insurance Europe: Přístup EIOPA k přezkumu S II nevede ke zlepšení  


Gerhard Müller, předseda výboru GDV pro obchod, v souvislosti se zahájením fungování portálu uvedl, že Job-Atlas je centrálním sběrným místem volných pozic pro mladé pracovníky v pojišťovacím obchodě. Jeho kolega ve zmíněném výboru GDV Oliver Brüß dodal, že Job-Atlas a také celá iniciativa „Staň se pojišťovákem“ by měly též napomoci odbourat možné obavy před kariérou v pojišťovnictví (např. nesmělost při navazování kontaktů).

Je účelné ještě dodat, že Job-Atlas cílí v rámci celkové iniciativy GDV na uchazeče ve věku mezi 16 a 30 lety, kteří mají zájem o vstup do pojišťovnictví. GDV míní, že tento portál je i nástrojem pro orientaci těch osob, které v důsledky pandemie COVID-19 musely změnit svoje kariérní plány, nebo se rozhodují o dalším pracovním působení.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články