Zajímavost: Rakouská cestovka pojišťuje propršenou svatbu


			Zajímavost: Rakouská cestovka pojišťuje propršenou svatbu
29.3.2019 Zahraničí, Produkty

Déšť ve svatební den – nic pěkného, i když se říká, že prší štěstí novomanželům. Pro zlepšení nálady ženicha a nevěsty začala nabízet cestovní kancelář BEST4TRAVEL svatební pojištění.

Cena za pojištění je už zahrnuta do nákladů zájezdů. Pokud si snoubenci před svatbou u cestovky objednají svatební cestu, dostanou toto krytí pro svůj velký den navrch automaticky. Ale… jako vždy, má i toto zatraktivnění několik háčků.

Svatba se musí konat v období mezi 1. květnem a 30. září 2019 ve Vídni, Dolních Rakousích nebo v Burgenlandu. A k tomu musí spadnout v tento den v období od 12 do 18 hodin alespoň 7,5 mm srážek. Ke kontrole se využívají oficiálně dostupná data o počasí. Pokud jsou tyto podmínky splněny, obdrží nově sezdaný pár odškodnění 3000 EUR.


Mohlo by vás zajímat: Ivan Špirakus: Klienta nejlépe ochrání vzdělání zprostředkovatele


Není to jediné pojištění chránící nejdůležitější den v životě páru. Allianz Global Assistance (AGA) poskytuje pro tento účel pojištění storna soukromé svatební oslavy. Také Hanse Merkur má ve svém kmeni produktů odpovídající nabídku.

Krytí tohoto druhu bývají sice často kritizována ze strany ochrany spotřebitelů a tisku, nicméně konečné rozhodnutí je na každém z nás.

Ochranné krytí proti volbě nevhodného partnera ale zatím neexistuje. Ovšem kdo ví – třeba je právě zde skulina, kterou by se mohlo podařit zacelit díky cílenému nasazení blockchainu a umělé inteligence v některé pokrokové pojišťovně…

Zdroj: be.invalue.de

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články