AIG a příprava na Brexit. Nová organizační struktura v Evropě


			AIG a příprava na Brexit. Nová organizační struktura v Evropě
6.12.2018 Pojistný trh

American International Group, Inc. (AIG) patří mezi tzv. globální systémově důležité pojistitele, kteří jsou podrobeni dodatečné regulaci a dohledu. Působí globálně, tedy i v Evropě, a to prostřednictvím dceřiné společnosti AIG Europe Limited (AEL). Proto je přirozené, že se jí dotýká Brexit. Aktuální zpráva dokládá, že se na něj zodpovědně připravuje.

Pojišťovna AEL vydala dne 29. 10. 2018 prohlášení, že Nejvyšší soud Anglie a Walesu udělil AEL povolení převést podnikatelské činnosti na dvě nové pojišťovací společnosti, a to na AIG UK se sídlem ve Spojeném království a na AIG Europe S. A. se sídlem v Lucembursku.

Pojišťovna AIG si chce touto organizační změnou zajistit, že pojistná ochrana ve Spojeném království i v Evropě bude jejím klientům, bez ohledu na jednání o Brexitu, poskytována nepřetržitě. Obě nové společnosti začnou sjednávat pojištění od 1. 12. 2018 a ke stejnému datu budou převedeny pojistné kmeny z AEL na příslušné výše uvedené pojišťovací společnosti.


Mohlo by vás zajímat: Evropské pojišťovnictví: Předběžné výsledky 2017


Výkonný ředitel AEL a AIG UK Anthony Baldwin v tiskovém prohlášení zdůraznil, že jde o důležitý den pro klienty AEL. Podle jeho názoru budou převody pojistného kmene naprosto vyloučeny eventuální nejistoty, které by mohly vzniknout v důsledku Brexitu. Nová organizační struktura významně posiluje pozici AIG na pojistném trhu v Evropě a zabezpečuje, že klientům a partnerům bude po Brexitu poskytována optimální péče, a to bez ohledu na to, jak budou vypadat budoucí vztahy mezi Spojeným královstvím a EU.

V souvislosti s AIG je vhodné podotknout, že kromě Brexitu se v současné době vyrovnává též s dopady nepříznivého počasí. Ve třetím čtvrtletí 2018 byla bilance této americké pojišťovny zatížena v celkové odhadované výši 1,5 – 1,7 mld. USD před zdaněním, a to v důsledku enormních škod, jež způsobil hurikán Florence v USA a tajfuny v Japonsku.

Samotná AIG oceňuje škody v Severní Americe z titulu nepříznivého počasí na 600 – 700 mil. USD a škody zapříčiněné v Japonsku tajfuny „Jebi“ a „Trami“ na 900 mil. – 1 mld. USD. Navíc lze dodat, že hurikán Michael „stál“ AIG 500 – 700 mil. USD.

Zdroj: AIG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články