Allianz a Generali mají zájem o dceřinou společnost Aviva v Polsku


			Allianz a Generali mají zájem o dceřinou společnost Aviva v Polsku

Podle zpráv některých insiderů publikovaných v odborných masmédiích chce britský pojišťovací koncern Aviva prodat svoji dceřinou společnost v Polsku. Jako potencionální kupující si počínají pojišťovací skupiny Allianz, Generali a NN Group. Kupní cena by se měla prý pohybovat kolem 2 mld. EUR.

Výkonnou ředitelkou skupiny Aviva je od července 2020 Amanda Blanc, která chce, aby se tento pojistitel zaměřil zvláště na domácí britský trh, Kanadu a Irsko. Z tohoto důvodu jsou dceřiné společnosti ve Francii, Itálii a Polsku na prodej. Z Indonésie se Aviva již stáhla. Nejvyšší zisk by prý mohla Aviva docílit z prodeje francouzské dceřiné společnosti. Zatím je prý se svojí nabídkou vepředu francouzská vzájemná pojišťovna Macif, která za Aviva France nabízí 3,5 mld. EUR. Finální nabídky mají být dodány do 22. února 2021.


Mohlo by vás zajímat: Ľubor Vrlák: Svět už nikdy nebude stejný jako dřív


Philippe Donnet, výkonný ředitel skupiny Generali, se zaměřuje již delší dobu na „přikupování“ v zahraničí. Podle jeho vyjádření chce skupina Generali investovat 3–4 mld. EUR, a to podle jasného plánu. Z této částky ovšem skupina už vydala zhruba 1,5 mld. EUR. Nejvýznamnějším nákupem bylo převzetí portugalské pojišťovny Seguradoras Unidas v říjnu 2020, které z Generali jedním rázem učinilo z malého „výklenkového“ poskytovatele číslo dvě na pojistném trhu v Portugalsku.

31. prosince 2020 pak skupina Generali převzala za 165 mil. EUR řeckou dceřinou společnost Axa. Tato transakce má být dokončena do konce druhého čtvrtletí 2021. Donnet počítá s tím, že brzy budou použity i zbývající finanční prostředky. Podle jeho názoru se po pandemické krizi vyjeví nové příležitosti. Skupina Generali se zaměřuje hlavně na evropský pojistný trh, ale rozšiřuje své pozice rovněž v Africe a Asii.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články