Irská asociace pojišťoven otevřela kancelář v Bruselu


			Irská asociace pojišťoven otevřela kancelář v Bruselu

Podle názoru mnoha expertů se 80-90 % legislativy k pojišťovnictví tvoří v Bruselu. Proto také asociace pojišťoven, jež reprezentují klíčové evropské pojistné trhy, mají v Bruselu svá zastoupení, nebo vyčlenily na agendu EU ve svých sekretariátech větší počet zaměstnanců. Dne 2. Dubna 2018 oznámila otevření nové kanceláře v Bruselu Irská asociace pojišťoven (Insurance Ireland-II). To ukazuje, že trvalá přítomnost v Bruselu začíná být důležitá i pro středně velké pojistné trhy.  

V tiskovém prohlášení asociace II uvádí, že otevření její kanceláře odráží význam evropské regulace pro irské pojišťovnictví a pro jeho pozici na evropském a světovém pojistném trhu. Tento krok si vynutil vývoj a má strategické odůvodnění. Doplní se kapacity asociace a rozšíří její vliv v Evropě v tomto kritickém období. II potřebuje nutně být co nejblíže tvorbě evropské regulace pro pojišťovnictví, aby se zvýšil její vliv na rozhodování.

Kevin Thompson, výkonný ředitel II, zdůrazňuje, že otevření kanceláře v Bruselu umožnila úspěšná fúze s asociací DIMA (Dublin International Insurance and Management Association – Dublinská mezinárodní pojišťovací a manažerská asociace), která proběhla v roce 2017. Irské pojišťovnictví tak může mluvit jedním hlasem.

Thompson ovšem nijak neskrývá, že při rozhodování hrál roli i Brexit. II jde prý o to, aby i po Brexitu byla její stanoviska brána v úvahu. K tomu je nutno dodat, že irský stát a II mají zájem, aby se Dublin stal mezinárodním finančním centrem, a proto lákají pojišťovny, aby při rozhodování o přesunu sídla ze Spojeného království daly přednost Irsku.


Mohlo by vás zajímat: Globální zajišťovací kapitál na rekordní úrovni


Hlavním úkolem bruselské kanceláře bude zajistit, aby hlas irského pojišťovnictví byl více slyšet, a to ve všech fázích legislativního procesu. Podle II je třeba se zaměřit na klíčové otázky a návrhy legislativních aktů, jako jsou přezkum Solventnosti II, probíhající přezkum fungování evropských orgánů dohledu a pan-evropský penzijní produkt. Kancelář má umožnit rozvoj vztahů s Evropskou komisí, Evropským parlamentem a EIOPA. 

Thompson považuje otevření kanceláře za součást inovativní strategie, která má za cíl přispět k rozvoji irského pojišťovnictví a irského národního hospodářství. Pro budoucí úspěch je podle II stěžejní, aby irské pojišťovnictví rostlo v mezinárodním kontextu. Již nyní je přeshraničně upisováno pojištění ve 110 zemích (zejména prostřednictvím poboček a v rámci EU též upisování na základě svobody dočasného poskytování služeb) a počet klientů převýšil 25 milionů.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články