Vienna Insurance Group rozšiřuje aktivity v severní Evropě


			Vienna Insurance Group rozšiřuje aktivity v severní Evropě

Vienna Insurance Group (VIG) zahájí provoz ve Švédsku, Norsku, Dánsku a Finsku. Ze strany lokálně zavedeného týmu upisovatelů VIG budou prostřednictvím makléřů nabízena pojistná řešení pro velké klienty. Ve Stockholmu, Oslu a Kodani je plánováno zřízení vlastních poboček, o finské klienty bude pečováno v rámci volného pohybu služeb.

Vienna Insurance Group je v Rakousku jednoznačným lídrem trhu v oblasti firemních zákazníků s tržním podílem kolem 40 % a řadí se mezi největší pojišťovatele firemní klientely ve střední a východní Evropě. O klienty působící na národní i mezinárodní úrovni se stará široká partnerská síť VIG v 70 různých zemích světa.

„Naše mnohaleté zkušenosti a vysokou odbornost v tomto segmentu nevyužijeme pouze k péči o naše obchodní partnery v severní Evropě, která bude poskytována přímo na místě prostřednictvím našich lokálních poboček. Zároveň využijeme příležitost k rozšíření zajímavého oboru podnikání na ziskových pojistných trzích," prohlásila Elisabeth Stadler, generální ředitelka Vienna Insurance Group.


Mohlo by vás zajímat: Kam by investovala Greta? Investice do ekologie budou kolísat


VIG pověří činností na těchto trzích tým upisovatelů s dlouholetými zkušenostmi a hlubokými znalostmi lokálních trhů i makléřské činnosti. Odbyt přímo na místě zajistí dobře zavedení pojišťovací makléři. VIG zaměří nabídku svých produktů na klasické průmyslové pojištění.

„Pro koncern Vienna Insurance Group představuje rozvoj odbytu v severní Evropě cílené využití specifických možností podnikání na těchto trzích. Jednoznačně však budeme pokračovat ve strategii zacílené na region střední a východní Evropy, kterou realizujeme organickým růstem, převzetím již existujících pojišťoven anebo zakládáním nových," zdůraznila Stadler. Rozšířením činnosti na severu Evropy VIG zároveň vytvoří geografický most mezi severní Evropou a pobaltskými zeměmi. Právě skandinávské a finské podniky mají významné aktivity v Pobaltí, kde je VIG jasným lídrem trhu.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články