Blíží se Světový týden finanční gramotnosti. Zapojte se s EFPA.


			Blíží se Světový týden finanční gramotnosti. Zapojte se s EFPA.
24.2.2017 Spektrum

Finanční gramotnost je velmi oblíbený termín, kterým se často ohání nejen pojišťovny, ale i zprostředkovatelské firmy, ČNB a mnoho asociací. EFPA ČR ve spolupráci se společností Yourchance nabízí možnost zapojit se do Světového dne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti. Zapojte se i vy a přispějte ke kultivaci trhu!

Global Money week proběhne v týdnu od 27. 3. do 2. 4. 2017 a zapojit se do něj může každý, kdo má zájem s finančními tématy seznámit veřejnost, i ten, kdo si potřebuje principy práce s penězi zopakovat.

Cílem je kultivovat napříč generacemi povědomí o penězích, jejich získávání a efektivním hospodaření s nimi. Globální téma pro letošní rok zní: Uč se, šetři, vydělávej. Cílovými skupinami akce jsou žáci, studenti, učitelé široká i odborná veřejnost, skupiny ohrožené předlužením, sociálně vyloučené skupiny a skupiny se specifickými potřebami. Akce má oficiální podporu České národní banky a Českého rozhlasu.

Jak je možné se do akce zapojit?

Připravte ve svém okolí akci s tematickým obsahem pro žáky, studenty, mládež (na základní, střední škole, dětském kroužku či oddíle) - je jedno jakou formu zvolíte (přednáška odborníka, workshop, hra, diskuse).

Pokud byste měli zájem zapojit se, můžete se zaregistrovat na stránkách yourchance.cz, kde se dozvíte i další potřebné informace. Před samotnou akcí je také potřeba vložit odkaz s vaší přednáškou na internetové stránky organizátora a na jeho sociální sítě.

Po akci, zase organizátoři vyžadují zaslání počtu zúčastněných osob, fotodokumentaci (alespoň 2 fotografie v tiskové kvalitě pro prezentaci výstupů GMW Czech), tiskovou zprávu. A nepovinně případně video nebo audio záznam, který bude sdílen na youtube kanálu yourchance.cz

Přihlášení akcí do mezinárodního kalendáře je možné od 1. 2. do 22. 3. 2017 pomocí registrace online formuláře. Před zahájením akce nabízí National board of GMW konzultace týkající se obsahu a přípravy přednášky. Je rovněž možné využít grafický manuál a podklady pro organizátora akce.

6 důvodů proč se zúčstnit

  1. Rozšíříte své vědomosti o finanční gramotnosti
  2. Dostanete se do povědomí potenciálních klientů
  3. Přispějete ke kultivaci trhu
  4. Získáte novou zkušenost
  5. Poznáte mnoho nových lidí

 

Zdroj: EFPA ČR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články