Co přináší nové ZETEO2 pro pojištění majetku a odpovědnosti?


			Co přináší nové ZETEO2 pro pojištění majetku a odpovědnosti?

Společnost CreaSoft představila na podzim loňského roku novou generaci nástroje pro srovnání všech vlastností pojistných produktů z oblasti pojištění vozidel s kompletním „bezpapírovým“ sjednáním smlouvy – ZETEO2. Aktuálně přichází s novou verzí i v řadě produktů ZETEO2 pro majetkové a odpovědnostní pojištění. Na aktuální stav příprav a další vývoj jsme se zeptali ředitele společnosti CreaSoft Tomáše Síkory.

Když jsme si naposledy povídali o srovnávači nabídek pojištění automobilů ZETEO2, vyjádřil jste přesvědčení, že tento produkt trh zaujme a že se dokáže prosadit. Jednoduchá otázka na úvod, naplnila se vaše očekávání?

Naše výsledky jednoznačně ukazují, že se očekávání naplnila. V roce 2015 jsme začínali se dvěma zákazníky a celkovým objemem sjednaného ročního pojistného ve výši 343 tisíc korun. V loňském roce po zavedení nové generace ZETEO2 již náš systém využívalo 11 distributorů pojištění a jejich roční pojistný obrat činil 100 milionů korun. Letos očekáváme zapojení 20 obchodních partnerů a obrat určitě přeroste 200 milionů korun. Odhaduji, že za další dva roky by objem sjednaných obchodů našich partnerů mohl činit 0,5 miliardy ročního pojistného.  

Mohl byste popsat inovaci ZETEO2, kterou jste připravili? Čeho se bude týkat a jak přesně bude celý systém fungovat?

Princip řešení pro oblast majetkového a odpovědnostního pojištění je prakticky identický s pojištěním vozidel. Osvědčila se naše strategie, že klíčovou vlastností každého nového nástroje ZETEO musí být přesné srovnání jednotlivých parametrů pojištění, vytvoření přehledného porovnání nabídek pro uživatele, automatické vygenerování legislativně povinné dokumentace, a především plně digitální (bezpapírový) proces sjednání smlouvy s pojišťovnou včetně integrace na systémy třetích stran a elektronické zaslání kompletní dokumentace zákazníkovi. Samozřejmostí je on-line komunikace ZETEO2 se všemi pojistiteli, tj. získání závazných nabídek ihned v reálném čase.


Mohlo by vás zajímat: „Podvedení klienti“ hrozí! Hromadná žaloba na Českou pojišťovnu


Myslíte si, že bude tento produkt stejně úspěšný jako ZETEO2 pro oblasti pojištění vozidel?

Věřím, že ano. S novým ZETEO2 pro autopojištění jsme nastupovali v době, kdy část trhu už používala produkty konkurentů, ale přesto jsme dokázali během relativně krátké doby navázat obchodní vztah s 16 významnými poradenskými firmami a obchodníky s pojištěním motorových vozidel. Obchodně je sice segment retailového pojištění majetku a odpovědnosti užší, nicméně dosud na trhu není žádné kvalitní řešení.

Navíc věřím, že pro ZETEO2 kromě vysokého standardu hovoří i fakt, že se CreaSoft specializuje výhradně na služby související s činností zprostředkování finančních produktů, máme v oboru dlouholeté zkušenosti, kvalitní vývojový a analytický tým a nejsme našim klientům obchodními konkurenty.

Mluvíte o produktech ZETEO jako o produktech nové generace. V čem je hlavní přidaná hodnota tohoto produktu ve srovnání s konkurencí?

Nová generace ZETEO2 posunula úroveň nástroje pro srovnání vlastností na trhu nabízených produktů a následného sjednání vybraného pojištění od běžných „nabídkovačů“ k plnohodnotnému digitálnímu „bezpapírovému“ řešení. Výrazně se tak snížila časová náročnost srovnání a sjednání smlouvy se zákazníkem, klesly náklady obchodníkům, a především se snížilo riziko nesplnění požadavků nové legislativy dle Směrnice IDD.

Kolik pojišťoven se do projektu již zapojilo?

V oblasti autopojištění lze pomocí ZETEO2 srovnávat a sjednávat pojištění pro deset pojistitelů, tj. s jedinou výjimkou minoritního pojistitele prakticky 100 % nabídky. U pojištění majetku a odpovědnosti máme aktuálně naimplementováno šest pojišťoven a dvě jsou již v procesu vývoje napojení jejich webových služeb. Kompletní portfolio trhu bychom tak měli mít na počátku následujícího roku. To však závisí na tom, zda budou i poslední dvě pojišťovny technicky připraveny. Bohužel tuto otázku ale nejsme schopni přímo ovlivnit.


Mohlo by vás zajímat: EU plánuje povinné ručení na segwaye a elektrokola


Mohl byste popsat, jaké jsou největší překážky při vývoji produktu tohoto typu?

Když jsme se před dvěma lety rozhodli vyvinout ZETEO2, mysleli jsme, že nejtěžší bude vymyslet dobrou byznys logiku produktu, legislativní soulad a uživatelskou přívětivost. Ne, že by to bylo samo o sobě jednoduché, ale z dnešního pohledu vidím naši naivitu především v oblasti napojování systému na webové služby pojišťoven. Vůbec jsme si nedokázali představit, že kvalita dokumentace i technického řešení jednotlivých pojišťoven je zcela odlišná a jak velké množství času bude třeba za nás odpracovat, aby jejich webové služby s naším systémem pracovaly korektně.

Nemohli jsme si dovolit, aby některá webová služba umožňovala sjednat pouze „ořezaný“ produkt bez všech připojištění a dalších služeb, tak jak to dodnes běžně funguje u jiných „srovnávačů“.  Vize našeho řešení byla, je a bude, že „co lze sjednat na papíře, musí jít sjednat i elektronicky“.

Plánujete do budoucna rozšířit řadu ZETEO2 o další produkty.  Čeho se budou týkat?

Náš zájem je jednoznačně napomoci plné digitalizaci sjednání obchodů B2B pro všechna odvětví finančních produktů. Pojišťovnictví je, i díky historicky silné vazbě na externí distributory, v tomto směru nejdále. Budeme tedy pokračovat i v dalších kategoriích pojišťovacích produktů, ale přesáhneme brzy i do jiných segmentů.

Kromě ZETEO2 pracujete i na dalších projektech. Mohl byste čtenářům popsat, v jaké fázi je jejich vývoj a co trhu přinesou?

Rád bych zatím detaily nezveřejňoval. Jsme uprostřed analytické práce a diskutujeme s finančními institucemi. Naše představy dáváme do souladu s technickými možnosti a obchodním zájmem našich partnerů. Věřím, že příští rok budu v podobném rozhovoru moci ohlásit další agregátor nabídek ZETEO i mimo oblast pojišťovnictví.

Děkuji vám za rozhovor.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články