Portál Právo pro všechny: Co je vhodné vědět před cestou autem do Chorvatska


			Portál Právo pro všechny: Co je vhodné vědět před cestou autem do Chorvatska
13.6.2019 Spektrum

Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Dnes se podívejme na to, co portál Právo pro všechny doporučuje vědět před cestou autem do Chorvatska.

Před cestou vám doporučujeme ověřit, že máte platný cestovní doklad a připraveny doklady k vozidlu. Vyplatí se také zkontrolovat technický stav vozidla. Sjednání cestovního pojištění vám může do budoucna ušetřit spoustu starostí.

V případě dopravní nehody důrazně doporučujeme přivolat policii (linka 192), neboť v případě havárie (byť by se jednalo o marginální poškození) o ní musí mít řidič k dispozici potvrzení od policie („potvrda“). Bez tohoto dokladu nelze z Chorvatska vycestovat. Stejně jako u nás platí pravidlo, že čím více fotografií pořídíte, tím lépe. Překáží-li poté vozidlo silničnímu provozu, hrozí řidiči sankce ve výši stovek chorvatských kun.


Mohlo by vás zajímat: Jan Matoušek: Vláda projídá daňové příjmy budoucnosti


Stejně tak se nevyhnete pokutě, odmítnete-li ostatním účastníkům dopravní nehody poskytnout údaje o pojištění vozidla a jeho majiteli. Chorvatští policisté jsou oprávněni odebrat zahraničnímu řidiči jeho řidičský průkaz na 8 dnů v případě jízdy ve stavu únavy nebo vyčerpání či jízdy bez předepsaných zdravotních pomůcek (brýle, kontaktní čočky). Záznam o dopravní nehodě („zapisnik o očevidu“) policie nevystaví na místě, ale můžete jej za poplatek získat na příslušném policejním oddělení.

Pokračování článku ZDE.


D.A.S. pojišťovna právní ochrany

D.A.S. pojišťovna právní ochrany je s čtyřiadvacetiletou tradicí v České republice jedničkou na trhu s právní ochranou (dle České národní banky se podílí téměř 92 % na nákladech na pojistná plnění celého trhu s právní ochranou).

D.A.S.je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu u nás. Svým klientům nabízí nonstop dostupný kvalitní právní servis, který se prolíná mnoha oblastmi života i podnikání. Zabývá se také edukací a přispívá k rozvoji právního povědomí ve společnosti.

Ve své praxi se pojišťovna opírá o zkušenosti z více než stoleté tradice firmy i o své mezinárodní zázemí. Působí nejen v Evropě, ale také v Kanadě nebo Jižní Koreji.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články