Chcete jet na hory do zahraničí? UNIQA radí s cestovním pojištěním


			Chcete jet na hory do zahraničí? UNIQA radí s cestovním pojištěním

V tuto chvíli ještě není jasné, zda a kde bude možné v tradičních cílových střediscích českých turistů lyžovat. Pokud se situace okolo šíření koronavirové nákazy nezhorší, je ale pravděpodobné, že situace se uvolní nejpozději po Třech králích v lednu. Na hory do zahraničí si ale přibalte nejen zpravidla povinný negativní test na covid, ale určitě také cestovní pojištění.

Češi holdují lyžování a jejich vášeň je dokonce řadí na čtvrté místo na světě v přepočtu lyžařů na počet obyvatel. Nejčastějšími destinacemi, kam se za zasněženými kopci vydávají, jsou Rakousko, Itálie, Slovensko, Francie a Švýcarsko. V posledních letech se k nim přidávají také Bulharsko anebo Gruzie či Tádžikistán.


Mohlo by vás zajímat: Ladislav Burián: Kvalitní odborná likvidace bude vždy potřeba


UNIQA kryje covid-19 i v červených zemích podle semaforu

Jak je to teď ale s cestovním pojištěním ve vztahu ke covidu-19? UNIQA zavádí od půlky prosince nové pojistné podmínky pro individuální cesty i organizované zájezdy přes vybrané partnerské CK: v těch je plně kryto případné onemocnění covidem-19 v jakékoli zemi (včetně tzv. červených na vládním semaforu).  Stále zůstává obecná výluka na země, kam je vstup zakázaný či explicitně nedoporučený dle webu Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/cestujeme), k nimž patří zejména státy nebezpečné z důvodu politické nestability a válečných událostí. 

Znamená to, že v členění států podle vládního semaforu pojišťuje UNIQA v cestovním pojištění všechny, včetně těch označených červeně. Samozřejmě ale musí turista splnit na své náklady všechny povinnosti a podmínky předepsané lokálně v cílové zemi (například testy na covid-19).

Nové pojistné podmínky již jsou dostupné na pobočkách UNIQA.


Mohlo by vás zajímat: Zajímavost: AXA dále upevňuje své partnerství s FC Liverpool


Zimní a nebezpečné sporty

Jede-li český turista za sportem do ciziny, měl by si k běžnému komplexnímu tarifu pojištění UNIQA připojistit zimní sporty. K nim patří všechny běžné: sjezdování, běh na lyžích, ale i pohyb na sněžnicích, sáňkování nebo bruslení. Pokud by chtěl zkusit ještě něco adrenalinovějšího, jako jsou například skoky na lyžích, mountain boarding nebo lezení v ledových stěnách, musí přidat připojištění nebezpečných sportů UNIQA.

Před sezónou UNIQA znovu výslovně upozorňuje, že sjíždění hor ve volném terénu (mimo vyznačené tratě) nelze pojistit.

Připojištění storna

Připojištění stornovacích poplatků si lze pořídit jak v individuální verzi (turista si kupuje cestovní služby sám), tak i hromadné verzi (zájezd CK). Vztahuje se také na prokázané onemocnění covidem-19, které znemožní odjezd. Připojištění storna je nutné si sjednat nejpozději do 24 hodin po zaplacení cestovních služeb a kryje vynaložené náklady na cestu až do výše 80 %. 


Mohlo by vás zajímat: MARSH: Ceny průmyslového pojištění doslova explodují


Zkušenosti s covidem-19 z léta: nic dramatického

Během hlavní letní sezóny zaregistrovala UNIQA pouze 23 případů s potřebnou asistenční intervencí v zahraničí kvůli onemocnění koronavirem, a to i hypotetických, kdy se nakonec diagnóza nepotvrdila.

Celkové dosud evidované náklady za tyto případy se pohybují v desítkách tisíc korun. Je to i proto, že v zemích EU byla velká část nákladů na testy a léčení dosud hrazena z místního zdravotního systému. Několik desítek klientů uplatnilo nárok na náhradu nákladů za nákup léků nebo ambulantní ošetření a lékařsky indikovaný test, zpravidla v nízkých tisících korun, ovšem jen část z toho byla v souvislosti se skutečnou nákazou koronavirem, často se jednalo pouze o podezření.

Jediný případ z této statistiky vyčnívá, a to je onemocnění covidem-19 na území USA s těžkým průběhem. Zde počítá UNIQA s náklady v řádu vyšších statisíců korun.

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články