Koncern UNIQA investuje do české FinTech služby Twisto


			Koncern UNIQA investuje do české FinTech služby Twisto
5.10.2017 Tiskové zprávy

Evropská pojišťovací skupina UNIQA Insurance Group investuje jeden milion eur do českého FinTech startupu Twisto, který nabízí řešení odložených plateb pro internetové nákupy. Spolu s UNIQA investuje do projektu také ING Group. Partnerská spolupráce je zaměřena na další expanzi do zemí střední a východní Evropy. Již v příštím roce chce Twisto spustit své platební řešení v Polsku.

„UNIQA spatřuje v Twisto jedinečnou investiční příležitost ve finančním sektoru. Věříme v její slibná, moderní a inovativní řešení plateb. Díky našim hlubokým a dlouhodobým znalostem trhů ve střední a východní Evropě můžeme přispět i expertním know-how a zkušenostmi. Investice a kooperace s různými startupy nám na druhou stranu poskytuje hlubší porozumění moderním technologiím a procesům. A to nám umožňuje přinášet pro našich deset milionů klientů přidanou hodnotu, kterou v dnešní digitální době očekávají,“ komentoval vstup UNIQA do Twisto Thomas Polak, Chief Innovation Officer koncernu UNIQA Insurance Group.


Mohlo by vás zajímat: Chatboty ve finančních službách Rakušané nechtějí


Twisto vzniklo v roce 2013 jako nová platební metoda v e-shopech a postupně se rozvinulo do komplexního systému odložených plateb pro každodenní potřeby. Od roku 2015 má Twisto licenci od České národní banky. Sídlí v Praze. Má už na 200 000 klientů a spolupracuje s více než 350 e-shopy. Nosným pilířem systému Twisto je Nikita. Tento skóringový nástroj umožňuje v reálném čase vyhodnocovat solventnost a kreditibilitu zákazníků, aniž by musel být napojen na registr dlužníků nebo vyžadovat velké množství citlivých osobních dat. 

„Jsme zaměřeni na on-line generaci klientů a nabízíme jim úvěrování plateb na 15 až 45 dnů bez navýšení. Ve střední a východní Evropě je aktuálně 38 % populace bez pohodlného přístupu ke klasickým způsobům financování. Tam vidíme naši příležitost. Chceme se stát leaderem mezi společnostmi poskytujícími financování každodenních potřeb v regionu CEE,“ vysvětluje obchodní záměry Twisto její CEO Michal Šmída.


Mohlo by vás zajímat: Postřehy Evy Gmentové: Tak letos zase bylo sucho…


UNIQA a ING Group tak doplní stávající investory Twisto, kterými jsou investiční skupina ENERN, finančně-poradenská firma Partners a bývalý významný polský bankéř Cezary Smorszczewski. 

UNIQA Insurance Group v poslední době vyhledává podobné investiční příležitosti. Ve svém portfoliu má nyní podíly ve FINABRO, rakouské FinTech společnosti zaměřené na on-line poradenství v oblasti spoření a investování, nebo v projektu Fragnebenan.at, což je sociální síť pro sousedské vztahy a pomoc. Prostředky vložila UNIQA i do platformy Fincompare specializované na financování sektoru SME, a také do INZMO – InsurTech společnosti zabývající se nabídkou pojištění přes mobilní telefony a on-line.

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články