Pojišťovna VZP: ÚOHS rozhodl ve prospěch transparentnosti


			Pojišťovna VZP: ÚOHS rozhodl ve prospěch transparentnosti
18.9.2019 Tiskové zprávy

Pojišťovna VZP přináší informaci, že předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodl o rozkladu v mediálně probírané kauze veřejné zakázky na pojištění odpovědnosti za újmu nemocnic Středočeského kraje.

Pojišťovna VZP velmi kvituje toto rozhodnutí, neboť od začátku této kauzy tvrdí, že v předmětné veřejné zakázce postupovala zcela standardně a zcela v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek, a naopak to byla ona, která byla poškozena, a proto napadla předmětné zadávací řízení pro jeho zjevné rozpory se zákonem o zadávání veřejných zakázek.


Mohlo by vás zajímat: Petr Kmoch: STAR INSURANCE GROUP se zabydluje na pojistném trhu


Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže svým rozhodnutím ze dne 9. 9. 2019 názor Pojišťovny VZP potvrdil, kdy mimo jiné uvedl, že zadávací podmínky předmětné veřejné zakázky byly netransparentní a diskriminační.

Předmětným rozhodnutím tak došlo k potvrzení předchozího rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kterým bylo otevřené zadávací řízení na veřejnou zakázku Pojištění odpovědnosti za újmu nemocnic Středočeského kraje zrušeno.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články