Soutěží o nejlepší pohádkovou knihu podpoří PVZP děti v době pandemie


			Soutěží o nejlepší pohádkovou knihu podpoří PVZP děti v době pandemie
11.12.2020 Tiskové zprávy

Školy, dětské domovy, sociální centra nebo třeba dětská oddělení nemocnic se mohou zapojit do soutěže, která zvedne dětem náladu. Vítězové dostanou notebooky a tablety vhodné nejen pro distanční výuku, ale i pro běžný školní režim.

Soutěž vyhlásila iniciativa Oživíme Česko, jejímž prostřednictvím už od jara 2020 Pojišťovna VZP (PVZP) podporuje české výrobce a poskytovatele služeb. Spisovatelka Jaroslava Pechová věnovala projektu Oživíme Česko dvě tisícovky dětských knížek, které budou v rámci projektu rozeslány školám, školkám, dětským domovům, Klokánkům, sociálním centrům a dalším institucím, které se věnují dětem a o knihy požádají. Knihy jsou psané velkými písmeny a příběhy doplňují velkorysé ilustrace. Jsou tak vhodné zejména pro menší děti, kterým čtou rodiče či učitelé, nebo pro děti, které se teprve učí číst.


Mohlo by vás zajímat: Daimler a Swiss Re překvapily. Založily společný podnik


„Uvědomila jsem si, jak moc zasáhly události kolem covidu-19 i do života dětí. Proto bych chtěla tyto knížky věnovat především těm, kteří potřebují trochu více pomoci, než je obvyklé. Ať už se jedná o děti z rodin, kde se musí šetřit, nebo o děti v nemocnicích či dětských domovech. Věřím, že knížky udělají radost všem dětem, které se chtějí zlepšit ve čtení a hlavně se pobavit úsměvnými příběhy malých hrdinů z lesa a od rybníka,“ komentuje svoje důvody autorka Jaroslava Pechová.

knizky_200x200Soutěž pro děti o notebooky a tablety

Děti mají pod vedením svých učitelů nebo vychovatelů za úkol vytvořit jednoduchou pohádkovou knížku. Příběh musí být originální, nesmí kopírovat existující pohádky ani postavy. V knize se naopak musí objevit postava medvídka Vildy, který je maskotem dětského úrazového pojištění PVZP.

Soutěž trvá od 7. prosince 2020 do 28. února 2021. Zapojit se mohou jakékoliv instituce, které pracují s dětmi a přihlásí se na tomto webu, kde jsou rovněž všechny detaily a pravidla soutěže.

Každá instituce se může do soutěže zapojit neomezeným počtem vytvořených pohádkových knížek. Ze všech došlých prací vybere porota vítěze, mezi které rozdělí devět notebooků a tři tablety.


Mohlo by vás zajímat: EIOPA dokončila včas návrhy k PEPP. Jaká je budoucnost penzí?


O iniciativě Oživíme Česko

Oživíme Česko je celonárodní projekt, jehož iniciátorem je Pojišťovna VZP. Projekt klade důraz na podporu poctivého českého podnikání, služeb, kultury a školství po koronavirové krizi. Více informací získate ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články