Daimler a Swiss Re překvapily. Založily společný podnik


			Daimler a Swiss Re překvapily. Založily společný podnik

Zajišťovna Swiss Re a společnost Daimler Insurance Services založily společný podnik (joint-ventures) s názvem Movinx. Obě strany mají v tomto podniku stejný podíl ve výši 50 %. Jejich záměrem je přispívat k přípravě vhodných pojistných produktů pro plně digitalizovaná motorová vozidla a pro mobilitu.  

Nová společnost Movinx má podle údajů, které sama zveřejnila, v budoucnu fungovat jako řídicí generální zprostředkovatel (zástupce). Má spolupracovat s lokálními pojistiteli a nabízet konečným spotřebitelům vhodná pojišťovací řešení a krytí rizika. Pojistitelé a jiní partneři mohou využívat příslušnou IT platformu a mít prospěch z centralizovaných postupů a automatizovaných procesů, jež budou podporovány umělou inteligencí. Společný podnik má být navíc otevřený vůči kooperacím s dalšími aktéry jako jsou výrobci automobilů, nebo obecně poskytovatelé mobility.


Mohlo by vás zajímat: EIOPA dokončila včas návrhy k PEPP. Jaká je budoucnost penzí?


Pravina Ladva, ředitelka pro digitální transformaci ve Swiss Re, věří, že partnerství se společností Daimler Insurance Services a založení společného podniku Movinx bude znamenat posun na cestě k inovativnímu pojištění mobility. Cílem obou zakladatelů nové společnosti je vytvořit ekosystém, v němž bude pojištění podporovat zavedení nových technologií, jako jsou pokrokové systémy jízdní asistence, autonomní vozidla, nebo podnikatelské modely v oblasti mobility.

Představitel druhé strany Ingo Telschow, který zastává funkci výkonného ředitele v Daimler Insurance Services, vyjádřil názor, že kooperace se Swiss Re může aktivně utvářet   transformaci v měnícím se tržním prostředí a posunout kupředu pojišťovací podnikatelskou činnost. Telschow dále uvedl, že obě společnosti vlastně zakládají nový podnikatelský model a budují pojišťovací platformu. Kromě toho vstupuje podle Telschowa jeho společnost hlouběji do řetězce tvorby hodnoty v pojišťovacím byznysu a získává větší vliv na vývoj produktů a tvorbu cen.  


Mohlo by vás zajímat: ČNB: Jaká je úspěšnost odborných zkoušek za 3Q 2020?


Jistě není třeba blíže představovat přední světovou zajišťovnu Swiss Re. Určitě je ale účelné alespoň stručně představit společnost Daimler Insurance Services – poskytovatele pojišťovacích služeb v rámci DAIMLER AG. Tato společnost nabízí mezi jiným pojištění odpovědnosti z provozu vozidla pro Mercedez-Benz a je zodpovědná za všechna podnikatelská pojištění koncernu, stejně jako za pojišťovací služby poskytované zaměstnancům skupiny DAIMLER.  Spolupracuje s pojišťovacím sektorem na vývoji pojišťovacích řešení v oblasti pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, aby byla klientům skupiny DAIMLER poskytnuta rozsáhlá pojistná ochrana a v případě škodní události zajišťuje opravu odborníky podle pokynů výrobce[1].


[1] https://www.daimler-mobility.com/de/solutions/versicherung/

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články