Už 130 let kryje Allianz klientům záda


			Už 130 let kryje Allianz klientům záda
10.3.2020 Tiskové zprávy

Zatímco česká pobočka Allianz oslavila v lednu své 27. narozeniny, její mateřská společnost se stará o zajištění bezpečného života pro své klienty již 130 let.

Společnost založil v roce 1890 pojišťovací specialista Carl Thieme s bankéřem Wilhelmem Finckem, když Allianz zaregistrovali do obchodního rejstříku v Berlíně. Dnešní Allianz má své hlavní sídlo v Mnichově a zastoupení na všech kontinentech. Působí ve více než 70 zemích světa, v nichž má 92 milionů klientů a 140 tisíc zaměstnanců.

Ve svých raných letech se Allianz specializovala na pojištění přepravy a úrazové pojištění, svou první zahraniční pobočku založila v Londýně již v roce 1893 a už v roce 1937 pomáhala svým klientům ve 20 zemích světa.

V oboru pojišťovnictví je Allianz nejen dlouhodobým leaderem, ale i jeho průkopníkem. Díky rychlému rozvoji širokého portfolia produktů pojistila i odškodnila už cestující z Titanicu a jejich rodiny. Zároveň se pojí i gigantickými stavbami – pojistila poslední tři mrakodrapy s titulem nevyšší budovy světa – Petronas Towers v Malajsii, Taipei 101 na Tchaj-wanu a Burj Khalifu ve Spojených arabských emirátech.


Mohlo by vás zajímat: AON se spojuje s Willis Towers Watson! Makléři mají novou globální jedničku


Spoléhá se na ni také drtivá většina hollywoodských a bollywoodských filmových producentů, a tak díky ní může být i James Bond na svých misích o něco klidnější. Podporuje udržitelné motoristické sporty, jako například šampionát Formule E, je partnerem závodů Drone Racing League, poskytuje pojištění pro privátní i komerční drony a je předním specialistou v oblasti kosmického pojištění.

Její Centrum pro technologie provedlo od roku 1980 tisíce crash testů v rámci zlepšení bezpečnosti silničního provozu. Kromě toho nabízí i nabízí finanční řešení pro více než 58 milionů lidí s nízkými příjmy v Africe, Asii a Latinské Americe.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články